סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> מטופחת בהיריון
 
תקופת ההיריון אינה מטיבה בדרך-כלל עם עור האישה, ויש להקפיד על שמירת שגרת טיפוח ייחודית לתקופה.


 
שולי רודריג
אחת המשימות המורכבות ביותר של הטבע "למוצר טבעי" עם משמרי גנטיקה משתנים, הוא המצב ההיריוני. לעיתים, ההיריונית אינה יודעת איך זה קרה (...) אך התהליך המורכב, נצפה ובעל השפעות מיטיבות ותובעניות בעיני נושאות המטען "העודף" (היקר לרובנו ברוב המקרים). השינוי המיידי, מתרחש מהבטן ומעלה.
אמנם את מראה הקוביות זנחנו לטובת הפולקעס והטוסיק המתעבים, אך אלה עדיין  עומדים בקריטריונים ההריוניים. עור הפנים זוכה לעדנה ברוב המקרים, או להחמרה בשליש השני והשלישי מחצ'קונים מטריפים. לעיתים מצבי הנראות של גיל ההתבגרות המחוצ'קנת זוכים להחמרה בקצב התפתחותם. ולאחרות עור הפנים מתייבש ומגרד ובחיפזון רב מידי, צומחת לה פלומה מציקה ומטרידה. כל טיפולי הלייזר, IPL, אינפרא, אפילציה, אסורים לטיפול במהלך ההיריון, למעט הטיפול השמרני של חוט, פנציטה, שעווה, או מריטת כל שערה אחת לאחת לגופה.
הזוהר ההריוני עובר לרעמת הראש ההופכת לסבוכה ולעתירת נפח ושטח (השפעת הפרוגסטרון והאסטרוגן).

איזה מתח

סימני מתיחה סטריאות.
תלות תחזוקת הגוף המחמירה במהלך ההיריון. נראותה כמפגע אסתטי הפיך למחצה, כשהסיבה ברוב המקרים הינה גנטיקה, ומוצא אתני. אותם סיבי רקמת החיבור בדרמיס, חיבורי הקולגן והאלסטין השזורים זה בזו, לעיתים נשברים ונקרעים בגין מתיחת ותפיחת עור הבטן. אותם סימני המתיחה, נצפים לעיתים גם במהלך גיל ההתבגרות כתוצאה מצמחיה מהירה לגובה ושינויים הורמונאליים. אפקט היו-יו של "משמיני גוף למיניהם", עשויים להטיל את חותמם למשך שנים ארוכות. תחילת נראותם, ורדרדה ומגרדת לעיתים וסופם בהירים וכסופים. כטיפול מניעתי ראשוני מומלץ להרבות בתכשירים לחותנים ע"מ למיים את העור, ולשמור על תכולת מים גבוהה. לפיכך, יש לצמצם מצבים של ייבוש ייתר כמו: מקלחות חמות מידי או תרחיצים המייבשים את העור. תכשיר מומלץ ונפלא במיוחד הינו תכשיר הריפיינר מסדרת ה-DMAE COLLECTION שמרכיביו: חמאת אגוז שיאה,ויטמין E ושעוות דבורים. מרכיביו הידועים כתורמים למניעת סימני המתיחה. שמנים אחרים חשובים כמו: שמן נבט חיטה, שמן חוחובה, שמן שקדים, נמצאים במוצר נוסף הקרוי סרום ויטמין C של החברה. נצפה לשיפור ניכר בנראות אותם הסימנים בדרגה זו או אחרת.
 
תופעת הפיגמנטציה המופשטת

פיגמנטציית יתר נצפית תדיר אצל 90% מההריוניות. לרוב היא בולטת בבתי-השחי, בפטמות באזורים הרקטליים ולאורך מרכז הבטן. אותו פס –שחרדון טורדני, מאיים כמעט על כל בטן טופחת. למעלה ממחציתן של של הנשים "המופרות" מפתחות "מסכת היריון" הקרויה מלזמה melasma או כלואזמה chloasma. לחיים, מצח, סנטר ושפה עליונה, יראו צבעוניים לעיתים פרפריים או זבובונים בעלי נראות חומה וטורדנית. כתמים אלה נצפים לעיתים גם כנשים הנוטלות גלולות למניעת היריון וטורחות להשתזף כפעולת מנע. מה שמגביר יותר את נראותם והתפשטותם. הסיבה הינה שיבוש כתוצאה מהשינויים ההורמונאליים. כל אלה ואחרים אינם גזירת גורל.
מניעה וטיפול: רצוי מוקדם עד כמה שנצפה, לתופעה. משחות להבהרה ומניעה ראשונית, כמו מרכיב הקרוי חומצה אזלאית, המסייעים בהבהרת העור ,בשמירה ןמניעת ההתכהות האפידרמאלית, תוך מניעה מהתפרצות אקנתית. מומלץ ומוכח: תכשיר ה-AC-FINE  (מס' 4 מסדרת הקפאין) של החברה.
מניעה: להימנע מחשיפת ייתר לשמש בשעות האסורות 11-16:00 אחה"צ, חובה בשימוש קבוע עם תכשירים בעלי מסנן קרינה 15 ומעלה. הימנעות מתכשירים בעלי מרכיבים מגרים או מקלפים או המכילים חומצות מעל ל-8% או לפילינגים בעלי גרגרים גסים או אברסיביים במיוחד. 

עוד מתסמיני תקופת ההיריון

תסמיני עייפות של עיגולים כהים כהכנה ללילות "לבנים" שעוד יגיעו, מקשטים תדיר את עיניהן הטרוטות של ההריוניות, אשר הינן תלות כובד המשקל "הנשיאותי" ההולך ותופח. לעיתים, הסיבה נובעת בשל רמות מוגברות של אינסולין. הטיפול המומלץ  בקרה יומיומית על שחרור "שריר הלעיסה" וגריסה מבוקרת של לא טעים לי, לתאים שלי. משקל גוף תקין במהלך ההיריון ופעילות מתונה, תמתן את רמת האינסולין ואת נראות העיגולים הכהים. תכשיר עיניים מומלץ ומקרר במיוחד יהיה קרם עיניים נענע של החברה, שהוכח כיעיל להרגעת העור האדמומי בתקופה ההיריונית.
לעיתים נצפים מחלות עור במהלך השליש האחרון של תקופת ההבשלה ההיריונית. גרד ואודם המופיעים לאורך סימני המתיחה באזורי הירכיים והבטן, נצפה לעיתים בנראות של נגעי עור אדומים, המחמירים בנראותם עם הופעת זיעת היתר ככל שמשקל הגוף עולה.
מומלץ לטיפול מושלם ומוכח עם תכשיר הקרוי קרם טיפולי עוצמתי להרגעת העור הנקרא בפי כל "קרם אמבולנס", הפותר בעיות עוריות מהסוג הנ"ל באופן המיידי. מותר ומומלץ מאוד לנשים ההריוניות.

תכשירי פנים האסורים בהיריון
 
דעי וזהי את האויב, העומד מול פרי בטנך. לעיתים תכשירים שהיו בעבר הקרוב, מושיעייך: מקמטים או פיגמנטציה יהיו אסורים בתכלית לשימוש על עור פנייך, בתקופה פורייה שכזו.
רטינול-רטין A: כל הנגזרות של ויטמין זה לדורותיו השונות, אסורות למריחה בזמן היריון. חובה להימנע בנטילה אוראלית (דרך הפה) או במריחה טופוקלית\על העור. הוכח מחקרית על סיכון למומים בעובר.
חומצה סלצילית: בנטילה אוראלית – אסורה. לגבי שימוש חיצוני, הדעות חלוקות והינם תלות ריכוזים גבוהים. כלומר: בריכוז נמוך בתכשירים לניקוי עור הפנים, כשהמטרה למגר את תופעת פצעי האקנה, או בסבון נשטף. ההמלצה חיובית אך אינה גורפת.
שמות: BHA,  \ חומצה סלצילית.
שמן אתרי הקרוי ברגמוט Bergamot   העשוי להגביר נראות של כתמי עור-פיגמנטציה אשר צבעם מוגבר במהלך ההיריון והחשיפה לשמש – אסור.
 
יפות ומפורסמות

מפורסמות וידועניות \סלבס ,נצפות תדיר משתפות את קהל המעריצים בהריונן המאוחר. טרנד חולף, או חוסר "קליטת העניין"... המציאות מורכבת ולעיתים כרוכה בטיפולי הפרייה ארוכים.
במהלך תקופה זו, "העטיפה הזוהרת", החטובה וצחות עורן המצולמות תדיר בשערי מגזינים מוזמנים, מוזנים בסיפורי צלופן מתקתקים. גם עור פניהן של "הסלבס" עובר שינויים ותהפוכות. איפורן הכבד מכסה כל פגע וכל נגע. הנחשקות המתוקתקות המציגה את תמונותיהן בבגדי מעצבים ופנים קורנות ובהירות אינן חומקות משנויים הריוניים של עור הפנים.
ו...אבל כשהן מגיעות לשלבי השינויים ההריוניים, אין ספק שהן מגיעות עם יתרון. הן רזות וחטובות, מאופרות כדבעי ומנהלות משטר טיפולים מוקפד של תחזוקת עור פנים משמרת ומשפצצת. וכל זאת, בתמיכה של חשבון בנק מימוני או אוליגרך ממוני לתשלומי רצף לכל אותן קליניקות יוקרתיות ו"טיפולי טרנס" לעור הפנים.
 
תכשירי איפור מסווגים

מומלץ לסווג את תכשירי האיפור למרכיבים עליהם מצוין בתווית, היפו-אלרגי, non-comedogenic , כלומר: לא סותם את נקבוביות העור ומיותר להדגיש את השימוש במרכיבי בישום מיותרים לעור הפנים.
המסקנה הנלווית מתהליך שינוי העור בתקופת ההיריון היא: כי ילדים בכל גיל הופכים אותנו למאותגרים יותר, ממוקדי מטרה וצעירים לנצח.

 
שולי רודריג, מנכ"ל SR Cosmetics
אילוסטרציה: Depositphotos
 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 
הפניה אליך היא בדיוור ישיר, עפ"י מאגר מידע רשום, משרד המשפטים, מס' 700062886 | זכותך להסיר את שמך בכל עת, באמצעות קישור הסרה שנשלח בתחתית כל מייל | אנחנו מתחייבים לכבד את פרטיותך, ולא להעביר את פרטיך לשום גוף אחר | מסירת פרטיך תלויה אך ורק ברצונך לקבל מידע שוטף, בנושאים הקשורים לענף היופי.
__________________________________________________________________________________________________________________________

קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים