סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> השתלבות מוצרי קוסמטיקה בתהליכים רפואיים
 
 
שימור העור והתוויות טיפוליות לפני/אחרי הזרקות, ניתוחים פלסטיים וסוגי מכשור
 

  שולי רודריג
 

האם את מאמינה בקסמים? האם ניתן להקנות למטופלת  עור נטול קמטים כמו תינוק עוד "בטרם היוולדו", עור צח ונקי "כסדין לבן" שטרם כובס? אני מסופקת. האם קיים תכשיר, מכשיר, מחט או קרן אור טכנולוגיות טרנדיות אשר מבטיחות (מעל דפי העיתונים...) נצח לעור הפנים?
לעיתים הקוסמטיקאית עצמה נשאלת טרם החלטת המטופלת להגיע, האם גם היא משתמשת במכשיר כזה או אחר... והדרישה למכשיר מודרני והייטקי, מתקדם מהווה סוג של קטליזטור לאמונת המטופלת ובחירתה לייחודיות הטיפול בהשפעת המכשור, על אפקט נראות הבעיה.
פה החובה הבסיסית הניתנת לנו כאסתטיקניות, המכירות מנגנוני פעולה של תכשירים, להסביר וליידע בכל הכנות המקצועית האפשרית והאישית. מגוון התכשירים בעלי פעילות מוכחת, נדרשות לתמיכה יומיומית ע"י המטופלת כדי, שאכן נראות עורה, והבעיה לשמה היא טופלה, תהיה לשביעות רצונה. זה יהיה תמיד הפרמטר הראשוני והבסיסי בכל מערכות החיים - ההכוונה למטרת השינוי אותו נוכל להבטיח בטיפול תומך. המטרה: לא להגיע לאפקט נראות זמני, קצר או מטעה.
 
סינדרלה אחת יש רק באגדות
 
אחת מהפרוצדורות הפופולריות כיום היא, פעולת ההזרקות. פרוצדורה פולשנית הנעשית ע"י רופא MD המומחה בתחום האסתטיקה הרפואית. ובכן, התועלות הנכונות ביותר לכל סוגי ההזרקות תהיינה, בהמשך שימור התוצאה על נראות הפעולה לאורך זמן. ראשית עלינו לאבחן את צורכי העור ולהחליט בשיתוף עם המטופלת על המטרה, ובבקשתה לפעולה שנדרשה. בכל צעד, חובה לאבחן מחדש את צורכי העור לכל פעולה פולשנית, נוספת.
 
הפעולות הנדרשות לשימור העור
 
1. ניקוי ראשוני ויסודי על-מנת לאפשר חדירה טובה ואחידה של התכשירים שנמליץ כתחזוקה ושיפור. על מרכיבי ה-AHA בשילוב עם BHA, כמו למשל: פילינג להבהרה, להמסת הדבק בין תאי, נמליץ פילינג להבהרת העור: פילינג להבהרה.
2. מומלץ להשתמש בתכשירים מרגיעים, כמו: "האמבולנס של העור" מסדרת ה-DMAE של חברת SR COSMETICS כדי להתמודד עם דלקת אפשרית.
3. מריחת מרכיבים פעילים ומתקנים במידת הצורך כמו: ליפו-ויט עם 10% ויטמין C מסדרת ה-DMAE, וזאת למטרת מיגור רדיקאליים חופשיים, הבהרת העור אשר עבר פרוצדורה של קילוף ולמטרת ו-ANTI AGING לאחר הזרקות או ניתוחים פלסטיים.
4. מריחה יומיומית של 2-3 פעמים של חומצה היאלורונית וזאת כדי "להשקות" ולהרוות עור יבש, סדוק, מקומט ולהשיג בכך בוסט הזרקות במרכיבים השונים ובאמצעים "המשתנים".
5. חשוב ביותר - תכשירים מקלפים המכילים נגזרות של ויטמין A. איתם יש להתחיל לאחר כל פעולה/פרוצדורה אשר נדרשה להשטחת קמטים, קמטוטים או למטרת הבהרת כתמי עור ברמות השונות. התכשיר המומלץ ביותר הינו מזרק ה-FACE LIFT אשר השימוש הנכון יהיה בכמות מזערית ובמרווח תרפויטי לסירוגין – יומיים בשבוע ולעלות בהדרגה.
6. תכשירי לחות המכילים מסנני קרינה. לאחר פילינג, הסרת שיער, ניתוחים או הזרקות אין להיחשף לשמש או לכל שיזוף מלאכותי, חובה במריחת חסם קרינה כמו לחות הטנאקה. יש להפוך תכשיר זה להרגל קבוע בכל ימות השנה.
7. לאחר פרוצדורות להבהרת כתמי עור כמו פעולת הפילינג הרפואי הקוסמטי או, חובה בשיטת המזותרפיה. להשתמש בתכשירי תחזוקה המכילים מרכיבי הבהרה מדכאי מלנין, כמו: חומצה קוג'יט, גליקוליט, אזלאית, לקטית, ארבוטין, אלפא ליפואית בריכוזים תרפויטיים המשולבים עם נגזרות V.A. תכונת העור, הרגלי חיים וסביבת תנאים אקלימיים, עשויה להחזיר במהירות את תופעת כתמי העור. התכשיר המתאים והמותאם יהיה מלנין אאוט, אק-פין וקרם הבהרה המכיל שילוב של חומצות ונגזרות פעילות של ויטמין A.
 
מנגנוני הפעלה של מרכיבים קוסמטיים התומכים בפרוצדורות רפואיות
כמו לכל תרופה, גם למרכיבים בתכשירי הקוסמטיקה ישנן אינדיקציות, אופן פעולה והשפעה על מרקם העור, עד לרמת התאים הפיברובלסטיים בדרמיס. העור מזהה את החומר הספציפי-מגיב בהתאם ומבצע את הפעולה הנדרשת ממנו.
למשל: מריחת מרכיב הנקרא, רטינואיק אסיד נגזרת אחת מתוך ויטמין A. השימוש באחת מניגזרותיו תשנה את איכות העור כך, שכל פרוצדורה תראה טוב יותר לפניה ולאחריה. לאחר "הפיכתו" לחומצה רטינואית, נקשר המרכיב לקולטן בגרעין התא המסייע לייצור קולגן ולמיצוק העור. דבר ההכרחי לכל לקוחה הנעזרת ב-'MD שלה לשיפור מראה עורה. (ראי סעיף 5).
נוגדי הדלקות, מרכיבים סינרגטיים הפועלים במספר אופנים. שחרור ציטוקינים אנטי-דלקתיים, סתירת רדיקאליים חופשיים, התורמים לדלקות בעור, להזדקנות, לעור מגורה אותו נרצה לשקם וליעל את נראות העור לאחר פעולות פולשניות (ראי סעיף 2).
בהמשך נדאג לניתוק הדסמוזומים דהיינו - מקשרים את התאים זה לזה, כדי לתרום להעברת כל מרכיב ייעודי למטרתו. לכך נידרש להמסת "הטיט" בשכבת סטרטום קורנאום (stratum corneum). נעשה זאת ע"י שימוש בחומצות ההידרוקסיות כשהתאמת הריכוז יהיה מותאמת לרגישות העור ולמטרה אותה נרצה לשפר. (ראי סעיף 1).
ועוד קטנה לשמירה: על כל אותם המרכיבים המסייעים לשמירה על הידרציית העור. דבר חשוב מאוד, בכל סוגי העור ובמגוון גילאים בעלי סוגי עור שונים.
אותם מרכיבים - לחותניים תורמים לשמירה על המחסום העורי  ומניעת אובדן המים מהאפידרמיס ומהדרמיס. תכשירי החומצה ההיאלורונית בריכוזים משתנים ובמשקלים מולקולריים מוקטנים ישמרו על תכולת המים וההידרציה העורית תוך "ניפוח" אזורי הקמט ושמירה על איכות העור לאחר פרוצדורות פולשניות (ראי סעיף 4).
לסיום, מריחת תכשירים נכונים, בהתאמה מקצועית ואישית תוך הכרת העור וקריאת הרכבי התכשירים, תשמר ותגן על עורך ותבטיח לך נראות בריאה צעירה ויפה, לאורך כל שנותייך.
היזהרי מאויבייך - ואהבי את אוהבייך.

   
 
שולי רודריג, מנכ"ל חברת SR COSMETICS
אילוסטרציה:  Depositphotos
 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים