סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> שיוף חשמלי
 
שיוף במכונת שיוף חשמלית יקל על טכנאית הציפורניים לעשות את אותה עבודה בדיוק, רק בפחות זמן ובפחות מאמץ. 
 סימון דהאן שויקי
 

קרבייד כחול גס

מנדרל

יהלום חבית

ראש חכם

יהלום שפיץ

קרבייד שפיץ

קרבייד סגול עדין

קרבייד לבן מדיום

ראש עור צבי
מאז ומתמיד קיים הויכוח, האם בבניית ציפורניים עדיף לשייף ידנית באמצעות פצירות, או שמא עדיף שיוף חשמלי באמצעות מכונת שיוף?
התשובה היא כמובן גם וגם. שיוף ידני מאפשר שליטה על רמת וחוזק השיוף, ובאמצעות פצירות ידניות ניתן להגיע לצורה מושלמת של ציפורניים, בעיקר אם רוצים להקפיד על קימור C.
המשייפות ידנית יעדיפו להשתמש תמיד בפצירות רחבות, המקצרות את זמן העבודה ומאפשרות שיוף אחיד לכל משטח הציפורן. נייר הלטש בדרך כלל יהיה גס מצד אחד של הפצירה, ואילו מצידה השני עדין יותר, זאת כדי לאפשר מעבר בין שיוף אגרסיבי יותר לשיוף מעודן, מעבר בין שיוף ציפורן טבעית ושיוף ציפורן מלאכותית.
יחד עם זאת פצירות ידניות נשחקות יותר בקלות, העבודה אורכת זמן רב יותר, ובעת שיוף ידני מופעל עומס רב על שרירי הידיים של הטכנאית, וישנו לחץ על שורש כף היד, דבר שעלול לגרום לדלקות גידים וכאבי מפרקים בידיים.
שיוף במכונת שיוף חשמלית יקל על טכנאית הציפורניים לעשות את אותה עבודה בדיוק, בפחות זמן ובפחות מאמץ.  עבודה נכונה עם ראשי שיוף מתאימים תביא את הטכנאית לרמות דיוק ולמקומות ששום פצירה לא יכולה להגיע אליהם.
 
ראש חבית מנדרל
 
מוט מתכת אשר אין לו שום משמעות כשלעצמו. על מוט המתכת מולבשים גלילי שיוף חד פעמיים ברמות גסות שונות (עדין, בינוני וגס) העשויים מסוגי שונים של נייר לטש (שחור, ולבן).
גלילי השיוף כמוהם כפצירה לכל דבר, גליל שיוף עדין – יחליף את הפצירה העדינה וישמש אותנו לשיוף משטח הציפורן הטבעית כהכנה לפני בנייה. גליל שיוף בינוני או גס, יהווה תחליף לפצירה גסה, וישמש אותנו לשיוף משטח הציפורן  לאחר הנחת חומר המילוי.
תפקיד השיוף בראש מנדרל – הוא שיוף ראשונה ליצירת משטח ציפורן אחיד ללא "גבעות" שנוצרות בעת המילוי .
 
ראש חבית קרבייד

ראש שיוף חד ומשונן המגיע במספר מידות המסומנות ע"י צבע טבעת הפלסטיק המקיפה את הראש.
ראש קרבייד סגול – עדין.
ראש קרבייד לבן – מדיום.
ראש קרבייד כחול – גס.
ראש קרבייד העשוי מתכת טיטניום, תפקידו לשייף את משטח הציפורן להחליק ולדקק את העובי של החומר . עם הראש הזה ניתן להגיע לחלקים הקרובים לקוטיקולה מבלי לפצוע את הלקוחה. תפקיד נוסף של ראש קרבייד עדין – ניתן להשתמש בו להכנת הציפורן הטבעית לפני בניה , ועם ראש קרבייד גס – ניתן גם להוריד סילר בזמן המילוי, או להסיר באמצעותו אבנים שהודבקו לציפורן.
ראש קרבייד יכול להחליף את ראש המנדרל או לבוא כתוספת אליו , עפ"י שיקול הדעת והמיומנות של הטכנאית. ניתן לחטא את הראשים בתרסיס חיטוי או בתמיסת עיקור ובסטרליזטור חשמלי.
לאחרונה הושקו ראשי קרבייד קרמיים . ראשים אלו ניחנו בעמידות לאורך זמן רב, והייתרון הגדול שלהם הוא שאינם מתחממים בעת זמן ארוך של שיוף.
 
 ראש חבית יהלום

ראש חבית עדין וחלק אשר תפקידו להחליק את משטח הציפורן לאחר שיוף עם ראש מנדרל, או פצירה ידנית כאשר הציפורן נשארת שרוטה , ראש יהלום יחליק את השריטות ויביא את הציפורן למשטח חלק ואחיד. בדרך כלל נעדיף למרוח שמן על הציפורן לפני השימוש בראש יהלום כדי להקל על השיוף שיזרום בצורה חלקה ונעימה ללקוחה.
 
ראש קרבייד שפיץ

ראש קרבייד בצורת קונוס אשר תפקידו לנקות את שאריות הלכלוך והדבק המצטברות מתחת לציפורן המלאכותית. יש שיעדיפו להשתמש בראש זה ליצירת מסגרת ופינישים קרוב לעור. השימוש בראש זה – מיועד להסיר גם את הציפורן הטבעית הצומחת מתחת לבניה ואינו מתאים לשימוש ללקוחה עם ציפורן טבעית וציפוי ג'ל למשל, וזאת בגלל החדות שלו.
 
ראש יהלום שפיץ

ראש יהלום בצורת קונוס, עדין וחלק יותר מקודמו. מיועד לניקוי מתחת לציפורן טבעית ללא הסרת הציפורן כולה, וללא פגיעה בה. מתאים ללקוחות בעלות ציפורניים טבעיות וציפוי ג'ל, פחות מתאים לבעלות בניה מלאכותית.
 
ראש חכם

ראש קרבייד בעל כיפה מעוגלת בקצה, מגיע בוורסיית הטיטניום וגם בוורסייה הקרמית.  הראש החכם אינו יכול לייצר מסגרת לציפורן בשל המבנה המעוגל שלו, אך יחד עם זאת הוא מתאים ליצירת פינישים סביב הקוטיקולה, הוא מדקק את האזור הקרוב לעור, ומתקרב אליו אך ללא סכנה של פציעת הלקוחה.
 
ראש עור צבי

ראש בעל שכבות עור המתאימות להברקה ולמראה פוליש ווקס של הציפורניים. שימוש בראש זה יחד עם קרם הברקה המתאים לו. לאחר סיום הטיפול, והחלקת הציפורן באמצעות ספונג'י או בלוק, מניחים טיפה אחת של קרם הברקה על הציפורן ולאחר מכן עוברים על הציפורן עם ראש עור צבי. המראה המתקבל הוא ברק כמו של סילר, ללא סילר. מתאים במיוחד לפרנץ קבוע, וללקוחות שמעדיפות את המראה הטבעי . ניתן להשתמש גם על ציפורן טבעית, לאחר מניקור.

* * *
בשנים האחרונות התפתחה המודעות לשימוש במכונת שיוף חשמלית גם בתחום הפדיקור. פדיקוריסטיות רבות נוהגות להשתמש בראשים ייעודיים על מנת להקל על עצמן את שיוף העור בכף הרגל, שיוף פטרת מציפורני הרגליים, שיוף אגזמות מבין אצבעות הרגליים, שיוף להסרת יבלות, וכדומה.  
השימוש במכונת שיוף נעשה ע"י ראשי שיוף ייעודיים ,כל ראש והתפקיד שלו. יחד עם זאת לכל ראש  יש יותר מתפקיד אחד, ויש לציין כי אין נכון ולא נכון. מרבית השימושים בראשי השיוף הם עניין של המלצה, של נוחות, ושל מיומנות הטכנאית.
 
 
סימון דהאן שוויקי מנהלת מקצועית ברשת נייל סטודיו ובעלת סניף פתח תקווה
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים