סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> עובדות מול מיתוסים ברפואה אסתטית
 

 מיתוסים רבים ודעות קדומות קמו ונפלו. הכתבה הבאה תנסה "לעשות סדר" ,לשפוך מעט אור  ולנפץ  או לאמת כמה מהמיתוסים הרווחים בעולם האסתטיקה 

ד"ר אלכס אלטס
המהפכה האסתטית הכלל עולמית שאנו עדים לה בעשור האחרון שינתה מהותית את מקומה של הרפואה האסתטית בתפיסה הציבורית.
המיתוס הנחשב לעתיק ביותר והשורד מכולם:
טיפולים אסתטיים הם תענוג מיותר שאין בו שום תוכן או תועלת
 לא נכון : מחקרים אקדמיים רבים שנעשו בשנים האחרונות הציגו קשר משמעותי בין עלייה ניכרת באיכות החיים ,שיפור בביטחון  והדימוי העצמי  שיש לו השפעה על  ההישגים בתחומי העבודה והחברה, בעקבות טיפולים אסתטיים שאנשים עברו. במילים פשוטות, אדם הנראה  טוב יותר מרגיש סיפוק והנאה גדולים יותר .ולכן טיפולים אסתטיים מהווים לא רק שיפור במראה החיצוני, אלא גם את אחת הדרכים לעליה ניכרת באיכות החיים ומידת הסיפוק מהם.
שיפור אמיתי במראה החיצוני ניתן להשיג רק על ידי פעולה כירורגית - ניתוחית
לא נכון : בנתונים שהוצגו בכנס השנתי של האקדמיה האמריקאית לרפואת עור, שהתקיים בפברואר נראתה דווקא עלייה במספר הפעולות הלא ניתוחיות. מנתונים שהועלו בכנס בבדיקת הפעילות בתחום הרפואה האסתטית בין השנים - 1997-2007 נמצאה עלייה במספר הפרוצדורות הלא ניתוחיות. מספר  הפעולות הלא ניתוחית כדוגמת: הזרקות,טיפולי פילינג ,הסרות שיער בלייזר  וכדומה צמח בעשור האחרון בכ- 745%
וזאת לעומת מספר הפרוצדורות הניתוחיות שצמח בעשור האחרון רק ב- 114%
המסקנה המתקבלת היא כי המגמה המתפתחת בתחום האסתטיקה הרפואית הלא ניתוחית מהווה את האפשרות לעבור שינוי אסתטי ללא צורך בפרוצדורה ניתוחית וגם עם תוצאות מספקות.
טיפול בבוטוקס יכול לגרום לסכנת חיים
לא נכון: ראשית יש להדגיש כי אין טיפול אסתטי שאינו כרוך בתופעות לוואי או סיכונים, דבר זה נכון גם בנוגע לפרוצדורות הניתוחיות וגם לאלו שאינן כרוכות בניתוח . אולם, מרבית תופעות הלוואי הן פתירות ואינן כרוכות בסיכון חיים של ממש . בין הפיתוחים שהביאו שינוי בסדר גודל של מהפחה בהחלט ראוי לציין את הבוטוקס - "Botox" האגדי. וככזה  הוא מצטיין גם בכמות השמועות  והמיתוסים סביבו. בוטוקס הותווה במקור כתכשיר מתחום הנוירולוגיה ובמהירה גלש לרפואה אסתטית בסוף שנות ה- 80. מאז הזרקות בוטוקס הפכו לטיפול הנפוץ ביותר בתחום של האסתטיקה הלא ניתוחית. ההתוויות לזריקות התרחבו בהדרגה מטיפול בקמטי הבעה עד הזעת יתר, מתיחת צוואר ואפילו הרמת חזה ללא ניתוח.בדומה להתוויות התפתחו בקצב גם המיתוסים על החומר בטווח  עצום שנע בין היעדר מוחלט של סיבוכים ותופעות לוואי ועד סכנת חיים משמוש בו.
רוב הסיבוכים  הקיימים בהזרקות בוטוקס נובעות מטעויות אנוש של הרופא בשל חוסר ניסיונו, או בשל החומר אותו הוא מזריק  . חשוב ביותר, כאשר פונים לבצע טיפול אסתטי מכל סוג שהוא לדאוג לפנות  לרופא מנוסה ומיומן ובעל הכשרה בתחום העובד במרפאה בעלת סטנדרטים מחמירים ופיקוח רפואי כשל קופת חולים.
 אין זה  סוד כי תחום האסתטיקה בארץ כיום נחשב לתחום פרוץ לגמרי וכי קיימים לא מעט מטפלים המציעים את שרותיהם ללא התמחות מתאימה או ללא התמחות בכלל. בנוסף, הדיווחים שהיו בעבר אודות תופעות לוואי רציניות ואף קטלניות שייכות לתכשירי "בוטוקס" מזויפים או מתוצרת מפוקפקת בעיקר של מדינות כגון מזרח אסיה.
בארץ מותרים לשימוש באסתטיקה שני מותגים בלבד : "Botox" ו-  בוטולניום?"Dysport". שניהם בטוחים מאד ועד כה לא דווח על סיבוכים קשים או בלתי הפיכים לאחר שימוש בתכשירים אלה.
  ניפוץ  מיתוסים לגבי פילינג רפואי :
1. קילוף העור  מלווה בכאבים " – לא נכון.
 עקב השינויים שנערכו בשיטות הקילוף בשנים האחרונות הטיפול אינו מלווה כאבים כלל,אלא בתחושת חוסר נוחות בלבד
2. "ניתן לבצע פילינג עמוק בחורף בלבד" – לא נכון.
ניתן לטפל בכל עונות השנה, בתנאי שמשתמשים במסנן קרינה בעל אינדקס הגנה גבוה לאחר הטיפול, ונמנעים מחשיפה לשמש
מיתוסים  לגבי  הסרת שיער בטכנולוגיות מתקדמות –
הסרת שיער בקרן אור פחות יעילה מלייזר.
 לא נכון. הטיפול הנ"ל יעיל לא פחות ובמקרים מסוימים עדיף אפילו על לייזר (במקרים של שיער בהיר וכ"ד)
 כל אחד יכול להסיר שיער בלייזר או קרן אור
לא נכון. המועמדים האידיאלים להסרת שיער, הם בעלי עור בהיר ושיער כהה. ככל שהשיער כהה יותר, כך הוא קולט יותר טוב את האנרגיה של קרן הלייזר. עור כהה או שזוף הוא בעל הסתברות גבוהה יותר לתופעות לוואי של שינוי פיגמנטים לאחר הטיפולים. נדרשת התאמה מקצועית  של אורך הגל ועוצמת הטיפול  כך שגם במטופלים בעלי עור כהה או שזוף ניתן להשיג תוצאות טובות לטווח ארוך. שערות לבנות מגיבות הכי פחות טוב לטיפול בלייזר.
חשוב  לציין כי לאנשים שנוטלים תרופות מסוימות והסובלים ממחלות רקע שונות, יש מגבלות טיפוליות, ומכאן חשיבות האבחון והטיפול על ידי רופאים בלבד.
 ניתן להסיר שיער בכל גיל
לא נכון. מומלץ  להתחיל להסיר שיער החל מגיל 16 לערך, בסוף גיל ההתבגרות בו מסתיים התהליך ההורמונאלי, המשפיע על צמיחת השיער ורק לאחר סיום התהליך ההורמונאלי ניתן להגיע לתוצאות מקסימאליות. כמובן שיש לבדוק התאמה לכל מטופל באופן אישי כולל בדיקות פרופיל הורמונאלי בגילאים צעירים.
האם ניתן למנוע את הסיבוכים בטיפולים וניתוחים אסתטיים ? וכיצד עושים זאת ?
ראשית , תמיד ניתן למזער ולמנוע כמה שיותר את הסיבוכים הכרוכים בטיפולים אסתטיים. מכיוון שבארץ כמעט ולא קיימת ביקורת על הנעשה בטיפולים וניתוחים אסתטיים תפקיד ה"מבקר" מונח על כתפיו של המטופל.
מספר טיפים חשובים בהם יש לנהוג טרם עוברים טיפול אסתטי:
- לפני הטיפול חשוב לבדוק את זהותו של הרופא המטפל . חשוב לוודא כי הרופא הינו רופא מומחה או כי הרשת אליה פניתם הינה רשת המעסיקה רופאים מומחים בעלי סמכות לבצע את הפעולות האלה.
- שימו לב כי בארץ לא קיים תואר " מומחה לרפואה אסתטית ", על מנת לקבל מידע על רופא מסוים ניתן להקליד את שמו באתרים המקצועיים כמו אתר האגודה לכירורגיה פלסטית וכדומה .
- אל תתפתו למחירים נמוכים מידי ,הם עלולים להוות דווקא סימן לטיב ולאיכותו של הטיפול והחומרים בהם משתמשים.
- טיפול אסתטי נכון מתחיל בידיים מקצועיות וכאשר לא ממהרים לרוץ ישר לכל מי שמגדיר את עצמו כ" מומחה " בתחום , ניתן בסוף ליהנות גם מתוצאות מספקות ומשיפור באורח החיים .

 

ד"ר אלכס אלטס, מומחה לרפואת עור, ודרמטולוגיה  אסתטית, מנהל  מרפאת "כללית אסתטיקה " בחדרה.

 

 

 

 

         הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

       הקלק כאן - לקבלת חדשות ועדכונים חינם למייל שלך       

        הקלק כאן - לשאול, להעיר ולדסקס בפורום האתר          


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים