סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! ארכיון כתבות >> עיירה מאד ציורית
 

 לא פחות מ-2,000 מאפרים ואמנים מכל העולם שטפו בצבעוניות את סיבודן שבאוסטריה, לרגל הפסטיבל העולמי לציורי גוף * הרבה פנטזיות, סיפורים ואגדות קסומות צוירו על גופות עירומות * דיווח ססגוני מהשטח, מיוחד ליופי!

הרמוני רוט שבתאי
צילומים: אבי שבתאי

בעיירה קטנה וציורית בשם סיבודן בדרום אוסטריה, התקיים זו השנה ה-11 הפסטיבל העולמי לציורי גוף. הפסטיבל שחל בסוף חודש יולי מהווה הזדמנות לקהילת ציירי הגוף מכל העולם להיפגש זה עם זה וכן, המקום מהווה אפשרות לחשיפה של אמנות ייחודית זו לקהל הרחב. אבל, יותר מכל, מדובר בחגיגה אמיתית לאנשי מקצוע. על נוף מרהיב אנשים מאפרים, מאופרים לומדים ומעשירים את עצמם תוך כדי הסתכלות והתנסות. אתה מאפר שם, ומאפרים אותך. מתעדכנים בטכניקות עבודה ופוגשים קולגות מכל העולם.
"הפסטיבל התחיל ב-1998", סיפר לנו אלכס ברנדרגט, מארגן הפסטיבל. "רציתי להראות את אמנות ציורי הגוף מחוץ לאולם סגור, אז אירגנו מקום עבודה בפארק הציבורי. הפסטיבל הראשון היה ללא תחרות והיו בו רק אמני ציור גוף שהציגו את עבודתם. התחרות עצמה החלה כשנה לאחר מכן, ב-1999. כמאתיים אמנים מתחרים בקטגוריות עבודה שונות לפי סוגי מכחול, איירבראש ואפקטים מיוחדים וכן, יש תחרות מקצועית והשנה לראשונה היתה גם תחרות סמי-מקצועית. ככל הנראה, כ-2,000 מאפרים הסתובבו בשטחי הפסטיבל כמבקרים בלבד. לשמחתי, הפסטיבל תופס תאוצה והיו פניות של אנשים כל כך רבים השנה להשתתף בתחרות, אבל, רובם לא היו מקצועיים שהחלטנו על פתיחת תחרות סמי-מקצועית. זו דרך לאפשר לאמנים ברמות שונות להציג את עבודתם בפני הקהל". 

אז מה יש שם?
יש שפע סדנאות שמתקיימות בימים שקודמים לפסטיבל וניתן לבחור בין תחומי האיירברש; ציורי פנים; ציורי גוף; אפקטים מיוחדים; איפור אופנה ואפילו צילום. רצוי להזמין מקום כמה חודשים מראש, באתר הפסטיבל, כיוון שהסדנאות פופולאריות ביותר, ובצדק.
יש מסיבות רועשות וצוהלות, שאחת המוצלחות שבהן היא ה- BodyCircus. זהו נשף תחפושות שנערך כל שנה בטירה, הלובשת תאורה מיוחדת לכבוד המאורע. גם השנה היה מופע מיוחד מטעם הפסטיבל ומטעם בית הספר לסטיילינג בשבדיה בנושא אסייתי, זאת, לרגל הפסטיבל העולמי לציורי גוף בדרום קוריאה, שנערך השנה בחודש אוגוסט, בעיר דגאו. זו הפעם הראשונה שפסטיבל מסוג זה מתקיים במזרח.
בין העבודות שהוצגו בווידאו במסיבה הוצגה גם עבודה של ניק וולף בה גם אני מופיעה כטרול. למרות שבאופן אישי אני לא אוהבת שמאפרים אותי, כשיש אפשרות שמותג ונשוא הערצה "יעבוד עליך" אתה פשוט נותן את עצמך. למרות שבדרך כלל אני לומדת טוב יותר מהסתכלות, בהזדמנות כמו זו אפשר ללמוד איפה הוא מניח את היד, איפה הוא לא מניח ואיזה לחץ הוא מפעיל כדי להניח את המכחול. 
כל יום של הפסטיבל מתחיל בהערכות האומנים עם הדוגמנים באוהלים המיועדים עבורם, כך שגם אם יש גשם או חום עז מחוץ לאוהל, ההשפעה על הציור אינה גדולה. היות ומזג האוויר במהלך הפסטיבל נוטה להיות מעט 'משוגע', כדאי להצטייד הן באמצעי חימום והגנה מגשם והן במאוורר.

תחרויות מקצועיות
בקטגוריה המקצועית מתרחשת התחרות במשך יומיים בשני שלבים: Pre-Selection וגמר וכל יום מוקדש לנושא שונה. פריסה זו של התחרות מאפשרת גם לראות באמת מי הבולטים והטובים מבין המשתתפים, וגם מאפשרת לאמנים להציג יותר מן היכולות שלהם בפני הקהל. השנה היה הנושא של היום הראשון "מדע, עולם של פלאים" ונושא הגמר היה "אימפריות באסיה". משך התחרות הוא שש שעות בכל יום ובסופן ניגשים אל אוהל השופטים, שהם בין הציירים הטובים בעולם, ואחריו הם ניגשים אל אתר הצילומים המגביל את הגישה לצלמים בעלי אישור מיוחד ולאמנים. אתר הצילומים ממוקם על שפת האגם כך שיש מגוון של רקעים מאוד מוצלחים לצילומים. בנוסף, על כל דוגמנית לעלות על הבמה ולהופיע במשך כשתי דקות עם הציור.

הדוגמניות
הדוגמניות מגיעות לפסטיבל מכל העולם. רובן אינן מקבלות תשלום ואינן דוגמניות מקצועיות והן מגיעות על מנת להתנסות בחוויה של ציור גוף מלא על ידי אמנים מהשורה הראשונה. חלק מהדוגמניות הן גם ציירות גוף בעצמן, המעוניינות לחוות את "הצד השני".
דוגמא לכך היא המשפחה משבדיה, אשר זכתה השנה במקום הראשון בקטגוריית "ספוג ומכחול". מדובר באב, אם, אח ואחות אשר כולם מדגמנים אחד לשני וכולם מציירים אחד על השני.

תחרויות פנים וגוף זוהר
בנוסף לתחרות הגדולה של ציורי גוף, מתקיימות עוד שתי תחרויות: של ציורי גוף שזוהרים באולטרא, המתרחשת בערבו של היום הראשון ותחרות ציורי פנים, הנערכת ביום השני.
 
מוצרי איפור
בשטח הפסטיבל מציגות חברות איפור מקצועי לציורי גוף מכל העולם המוכרות לבאי הפסטיבל מוצרים שונים בהנחה. היה אמנם גם דוכן של חברת 'Mist Stockholm' המתמחה באיפור יופי, אבל שאר החברות מוכרות מוצרי איפור לאיפורי גוף, צבעי גוף שונים וכמובן מוצרי אפקטים, ציוד לאיירברש וריסים מיוחדים. אפילו שבלונות ניתן להשיג כאן. חלק מהחברות מציעות ציורי פנים או מדגימות ציורי גוף לעוברים ושבים, והשהייה בשטח הפסטיבל היא חוויה בפני עצמה.

הספר של קרלה
קרלה, אשתו של אלכס, גם היא בין המארגנים ובפסטיבל השנה, ערכה מסיבת השקה לספר מרהיב הכולל לא רק היסטוריה ושימוש בחומרים אלא גם עבודות עדכניות של אומנים מהשורה הראשונה בעולם. מדובר בספר שכדאי שימצא את מקומו על מדף הספרים של כל מאפר. במסיבה היא העניקה את הספר במתנה לכל מאפר שהשתתף ביצירתו.
הספר נקרא Bringing bodypainting to life וניתן לרוכשו באינטרנט, באתר הפסטיבל. http://www.bodypainting-festival.com/english/shop_en.php.

פגישות אישיות
לדברי אלכס, הדרך הטובה ביותר לחוות את הפסטיבל היא להגיע לפני ימי הפסטיבל העיקריים ולפגוש ולהכיר אמנים אחרים מרחבי העולם.
ובאמת, כשנמצאים במקום שכזה זוכים לפגוש אנשים השייכים לפנתיאון הציירים הטובים ביותר כיום, כמו קרייג טרייסי, עינת דן, בלה וולן, האחים וולף, מרק ריד ואלכס הנסן. כולם אמרו לי שהעצה הטובה ביותר שיש להם עבור מי שמגיע לפסטיבל היא להגיע 'בראש פתוח' במטרה להכיר אמנים מכל העולם, ובמידה ומתחרים, להתחרות אך ורק כנגד העבודה האחרונה שלך עצמך - וכך תמיד מנצחים.

למה כדאי לבוא?
מהות הפסטיבל היא לא לבוא כדי להשתתף בתחרות ולזכות בפרסים אלא האווירה שמסביב והמפגש עם אנשים מוכשרים רבים. העצה למי שמגיע לכאן בפעם הראשונה היא לבוא
"בגישה רגועה ופתוחה", והכוונה היא שמאחר והאנרגיות שם הן מאוד גבוהות בגלל ההתרגשות מהעיסוק והתחרויות והמפגשים, כדאי לבוא רגועים ו"זורמים" ככל שניתן. מדובר במפגש מאוד אינטנסיבי ולחלוטין לא בחופש.
עינת דן, משתתפת באופן עקבי בפסטיבל. השנה, לא רק שהעבירה סדנה בתחום איפור האופנה, אלא גם זכתה במקום הרביעי בעולם בתחום האפקטים המיוחדים (Special Effects). לדעתה, הפסטיבל מהווה התנסות חשובה לכל מי שמתעסק עם צבע. הפסטיבל הוא מקום מצויין ללמוד טכניקות ולראות מהאומנות המרשימה באווירה מיוחדת.
זו הפעם השניה בה ביקרתי בפסטיבל ולא נותר לי אלא להסכים עם עינת, ולקוות שאוכל לחזור גם בשנה הבאה על ההתנסות המיוחדת והמעשירה הזו, על אף המחיר הגבוה והקושי בהגעה מישראל, היות ואין טיסות ישירות לאיזור.

כמה פרטים חשובים
ניתן לראות סיקור בסרט של כל ימי הפסטיבל
http://www.bodypainting-festival.com/english/festival-tv2.php#freitag
סיקור בכתב על המנצחים בכל הקטגוריות
 http://www.bodypainting-festival.com/english/festival_en_2008_2.php
באתר הפסטיבל ניתן לראות תמונות נוספות, לקרוא את הקריטריונים ואת חוקי התחרות ולהתעדכן בכל התחומים הקשורים הן לפסטיבל באוסטריה והן לפסטיבל בדרום קוריאה.
www.bodypainting-festival.com

 

הרמוני רוט שבתאי היא מאפרת מקצועית ומנהלת פורום ציורי פנים וגוף ופורום איפור חובבים בפורטל 'ביביוטי' 

         הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

       הקלק כאן - לקבלת חדשות ועדכונים חינם למייל שלך       

        הקלק כאן - לשאול, להעיר ולדסקס בפורום האתר          


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים