סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> שיניים של שחקנית הוליוודית
 

4 השיטות הפופולאריות ביותר להלבנת שיניים - החל מההלבנה הביתית, או הלבנה במרפאת השיניים -  ועד  להלבנת שיניים לצמיתות עם ציפויי החרסינה
 

דר' רוני אמיד
לפני תהליך הלבנת (הבהרת) השיניים מומלץ להגיע למרפאת השיניים לטיפול ראשוני של הסרת צביעה חיצונית על ידי השיננית.
השיננית מסירה את האבנית והמשקעים הרכים אשר הצטברו על גבי השיניים, ללא הסרת משקעים אלו השפעת תהליך ההלבנה לא תהיה מלאה מכיוון ששכבות המשקעים הצמודות לשן ימנעו חדירת חומרי ההלבנה אל תוך שכבות השן.
לאחר הסרת האבנית, תסיר השיננית את כל משקעי הצביעה החיצונית שהצטברו על גבי השיניים בעזרת תרסיס של אויר חול ומים.
ישנן מספר שיטות לבצוע הלבנת שיניים:

1) חומרי הבהרה הניתנים לרכישה בבתי מרקחת.
זול, זמין וקל לשימוש. מוצרי הלבנה אלו קיימים בשתי צורות האחת חומרים המיועדים למריחה על גבי השיניים והשניה מדבקות המכילות חומרי הבהרה ומוצמדות לשיניים.מכיוון שהטיפול אינו בהשגחת רופא שיניים, ריכוז חומרי ההלבנה הפעילים במוצרים אלו אינו גבוה וזאת על מנת שניתן יהיה למכור ערכות הלבנה אלו במכירה חופשים ומכאן חסרון השיטה מכיוון שהיא מצריכה זמן רב של מספר שבועות שימוש בחומר על מנת להגיע לתוצרת הבהרה אפקטיבית.
2) הלבנה מהירה במרפאת השיניים.
בטכניקה זו משתמשים בחומרי הבהרה  -  מהיר, אינו יקר במיוחד – אך עלול ליצור רגישות תקופתית בשיניים. בריכוז גבוה מאד, אותם מורחים על גבי השיניים לאחר הגנה מתאימה על  החניכיים. תהליך ההבהרה מואץ בעזרת מאיצים שונים היכולים להיות מאיצים כימיים, אור בעצמה גבוהה, חום או קרן לייזר, האצת התהליך מביאה לתוצאות הבהרה לאחר  פרק זמן של כשעה במרפאת השיניים.
יתרון השיטה הינו בהשגת תוצאה מהירה של הבהרה. חסרונות - האצת התהליך והשימוש בריכוז גבוה של חומרי הבהרה עלולים לגרום לרגישות עזה בשיניים בזמן ולאחר הטיפול.
חלק מהמראה הראשוני של שיניים בהירות לאחר ההלבנה במרפאה נגרם כתוצאה מהתייבשות השיניים בזמן הישיבה במרפאה ולאחר מספר ימים כאשר השיניים סופחות חזרה נוזלים מחלל הפה יורדת עצמת ההבהרה בצורה ניכרת.
3) הבהרה ביתית בעזרת תבניות.
לשימוש עצמי, במינון הרצוי ודורש "תחזוקה" וחזרה על הפרוצדורה. בשיטה זו ההלבנה מתבצעת בפיקוח רופא שיניים. רופא השיניים לוקח  מידות ומכין תבניות אותן מקבל המתרפא ומניח בתוכן חומרי הבהרה לשימוש במשך שינה בלילה או למספר שעות במשך היום.  לאחר מספר ימים של שימוש בתבניות ברוב המקרים ישנה הבהרה ניכרת של השיניים. יתרון השיטה – תוצאות ההבהרה בדרך כלל משמעותיות מאלו המתקבלות בשיטות האחרות ונשארות לפרק זמן ארוך, ישנה בקרה על ריכוז חומרי ההבהרה, ניתן להשתמש בחומרים בריכוז גבוה, בינוני או נמוך על מנת להימנע מרגישות  בשיניים בזמן הטיפול. ניתן לעשות שימוש חוזר בתבניות כאשר ישנה ירידה בתוצאת ההבהרה (בד"כ  לאחר כשנה וחצי-שנתיים). על מנת לשמר את תוצאת ההלבנה מומלץ להימנע מצריכה מוגברת של מזונות המכילים צבעי מאכל, יין אדום, קפה ותה – הגורמים לצביעת השיניים להכתמתן.
4) הלבנת שיניים לצמיתות.
איכותי, מציע יחד עם ההלבנה שיקום שיניים פגומות וציפוי כתרים, עמיד ביותר ונראה טבעי, אינו כואב. השיטה אינה זולה אך משתלמת מאד בטווח הארוך.
ניתן לבצע בעזרת ציפויי חרסינה היכולים לשמש גם למטרת יישור  שיניים במהירות ללא טיפול אורתודונט, שיקום שיניים שבורות או  שחוקות, סגירת מרווחים בין השיניים וכיסוי שרשי שיניים חשופים כתוצאה ממחלת חניכיים. ציפויי החרסינה הפכו לטרנד מוביל בארה"ב ובאירופה בקרב סלבריטאים ושחקנים. ציפויי החרסינה המסורתיים מצריכים לצורך הדבקתם על גבי השיניים, הסרה של כ- 0.5 מ"מ מחזית השן על מנת לאפשר יצירת חרסינה בעובי מתאים לבניית צפויים חזקים ועמידים לכוחות הלעיסה.
הפתוח האחרון בתחום ציפויי החרסינה הינו הלומינירס (LUMINEERS) ציפויים אלו בנויים מחרסינה חזקה מאד המאפשרת בנית צפוי דק במיוחד (עד 0.2 מ"מ) כעובי עדשת מגע, המודבק על גבי השן ברוב המקרים ללא שיוף והשחזת שיניים או נגיעות קלות בשן בלבד וזאת ללא כאב, ללא הרדמה או רגישות. את חזיתות החרסינה ניתן ליצור בכל צבע נדרש ולהבדיל מהבהרת השיניים לצורותיה השונות, הצבע אינו משתנה עם השנים, ניתן ליצור כל צורה גודל או מבנה מבוקש ועל ידי כך לשנות את צורת השיניים, ליישרן, להאריכן ולהרחיבן על מנת לסגור מרווחים.
ניתן להדביק ציפויים אלו גם על כתרים ישנים תקינים אם מעוניינים לשנות את צבעם ולהתאימם לשאר החיוך. טיפול לשינוי החיוך בעזרת ציפויי החרסינה מצריך שני בקורים לאחר קביעת תכנית הטיפול המתבקשת. בביקור הראשון יילקחו מידות לצורך ייצור צפוי החרסינה ובביקור השני יודבקו הציפויים על גבי השיניים. עמידות הציפויים גבוהה מאד בדומה לשן הטבעית ואף יותר מכך.


דר' רוני אמיד, רופא שיניים, עוסק באסתטיקה ושיקום הפה, חבר נספח באקדמיה האירופאית לאסתטיקה דנטלית וחבר באקדמיה האמריקאית לקוסמטיקה דנטלית

          הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

       הקלק כאן - לקבלת חדשות ועדכונים חינם למייל שלך       

        הקלק כאן - לשאול, להעיר ולדסקס בפורום האתר          


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים