סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> אז ציירי לך גבה...
 

 אם נקפיד לעצב את הגבות בצורה הנכונה, נוכל לשפר ולהעניק לפנים מראה מטופח, אשליה של מבנה עיניים גדולות יותר, מלוכסנות יותר ובעיקר מביעות יותר

שלי גפני ונירית קאירי

לפני למעלה מחמש מאות שנה אמר פטרון האומנות האיטלקי, לורנצו דה מדיצ'י, כי "העין היא צוהר לנשמה". חצי מילניום מאוחר יותר שרה אתי אנקרי "רואה לך בעיניים". אנחנו "עושות עיניים" לבחור החמוד, שיושב בקצה השני של הבר, קוראות "עיניים שלי" לגבר שאנחנו אוהבות, מדברות עם הילדים שלנו "בגובה העיניים" וכשאנחנו כועסות על מישהו אנחנו אומרות לו "תסתכל לי טוב בעיניים". העיניים שלנו מסגירות את מצב רוחנו בזמן נתון, הן מתקשטות בקמטי צחוק כשאנחנו שמחות ומתמלאות בדמעות כשאנחנו עצובות והן אפילו יכולות לגלות לאחרים מתי אנחנו משקרות (טוב, אולי לא אומרות את כל האמת, אבל זה שקר לבן, לא?). בקיצור, לא סתם קיבלו העיניים מקום של כבוד בעולם האיפור, ואם העין היא יצירת אומנות אז הריסים והגבות הם המסגרת שלה. ובינינו, מה שווה תמונה יפה ללא מסגרת?
הגבות הינן חשובות ביותר למראה הפנים, הן זזות ומשתנות מרגע לרגע, מבטאות את תחושותינו ללא מילים, כמו שמחה או צער, פליאה או כעס ומדגישות את סגנונה האישי של כל אחת ואחת.
אם נקפיד לעצב את הגבות בצורה הנכונה והמתאימה למבנה הפנים, נוכל לשפר ולהעניק מראה מטופח, וללא הרבה מאמץ נשיג אשליה של מבנה עיניים גדולות יותר, מלוכסנות יותר ובעיקר מביעות יותר.
הדרך הקלה ביותר לסידור הגבות היא על ידי שרטוט הגבה לצורה הרצויה בעזרת עיפרון לבן, ולמרוט על ידי פינצטה את השיער המיותר. רוב הנשים מוצאות כי סידור גבות הנו מסורבל ולא נוח, אך בוחרות לעצבן לבד. עיצוב הגבות חשוב לא פחות מעיצוב השיער, וכפי שאנו בוחרות בקפידה את מעצב השיער שלנו, כך חשוב להקפיד בבחירת מעצב הגבות, ולהתמסר לידיים מקצועיות שיבצעו את המלאכה!
לרוב נשים נוטות לצבוע ולשנות את צבע שיערן מבלי להתייחס לצבע הגבות. מיזוג הצבעים בין השיער לגבות  הנו חשוב ביותר על מנת להשיג מראה הרמוני. לקבלת מראה זה יש להקפיד בצביעת הגבות בגוון אחד יותר כהה מצבע השיער.
קיימים מגוון עיצובים וסגנונות, וכל אישה יכולה לאמץ את המראה המתאים לה על פי אישיותה. יש הבוחרות במראה הטבעי, ויש המדגישות בעזרת עיפרון, יש הבוחרות במראה צר ומעודן במיוחד, ויש כאלה הבוחרות במראה עבה ודומיננטי. לפניכם אפשרויות הבחירה:
1. גבות במראה טבעי:
גם ילדת טבע שאוהבת את המראה הטבעי, והלא מוקפד יכולה להיראות אסתטית, ולכן מומלץ "לנקות את הגבות", כלומר למרוט את השערות הקטנות מסביב לגבות, ובכך נשמר המראה הטבעי אך מטופח.
2. צביעת הגבות לפי צבע שיער:
התאמה בין צבע השיער לצבע הגבות הנו הכרחי! גם אם בחרת בצבע אדמוני, רצוי לצבוע את הגבות בהתאם או בצבע מאותה משפחת הצבעים (כמו חום בהיר).
לגבות צבועות בגוון בהיר, ניתן לאפר את העיניים בצבעים מודגשים, ולהאיר את עור הפנים על ידי סומק למראה חי ורענן.
 3. הגבות האידיאליות:
הגבות האידיאליות הן גבות במבנה ה-V המעניקות לעין מראה מורם ופתוח. מבנה קלאסי  זה מתאים לכל מבנה העיניים ומאפשר מקום רב למשחק של צלליות וצבע, מתאים לכל סגנונות האיפור- לעיניים מלוכסנות, עיניים מעושנות ואף לאיפור טבעי.
4. מראה שנות ה-60:
גבה דקה ועגולה מסמלת את המראה הטוויגי (דוגמנית מצליחה משנות ה-60) ומתאים למבנה עיניים גדולות ועגולות. סידור זה כבר אינו אופנתי עוד, אך לנשים שנהגו למרוט בעבר את הגבות בצורה זו, ושער הגבה אינו גדל עוד, מומלץ לשרטט את הגבות על מנת להדגיש אותן יותר.
5. הגבה הישרה:
מבנה הגבה הישרה בדרך כלל סוגר את מבנה העין, מעניק מראה נוקשה ואינו משארי מקום רב לאיפור, לכן הדגש בעין יהיה יותר קו תחתון.
6. מראה שנות ה-80- הטרנד העכשווי!
מראה שנות ה-80 חוזר עם מראה הגבה המלאה והעבה, למראה דומיננטי עם הרבה נוכחות.
הדמות שמסמלת את שנות ה-80 בגבות המיוחדות לה, שהפכו לימים כסמל היכר, הינה השחקנית ברוק שילדס.
מבנה גבות זה מתאים לפנים עם מבנה עצמות רחב, ואינו מתאים למבנה פנים עדינות.
7. איפור גבות- קבוע :
טרנד שהתחיל לפני כ-10 שנים, בקרב הקוסמטיקאיות ומכוני היופי. טרנד זה לעולם לא היה  נחלת האופנה, ואף אינו מומלץ על ידי מאפרות, וזאת מכמה סיבות:
א. איפור זה הנו קבוע (קעקוע על העור), הנו דוהה עם השנים אך לעולם אינו יורד קליל. עובדה זו מגבילה מבחינה אופנתית, ואינה מאפשרת לשנות את צורת הגבה בהתאם לרוח האופנה המשתנה.
ב. איפור קבוע מעניק מראה נוקשה ולא טבעי.
ג. הצבע נשאר קבוע ואינו יכול להשתנות בהתאם לשינוי צבעי השיער.
הפתרון- מומלץ להשתמש בעפרון גבות על בסיס שעווה ושאינו נמרח, או לחילופין בצללית ובעזרת מברשת קשיחה המתאימה למילוי גבות.
לבעלות שער שחור או כהה מומלץ לצבוע את הגבה בצבע חום רך ולא שחור, על מנת לתת לפנים מסגרת רכה ולא נוקשה. מאידך לבעלות שיער בהיר מומלץ לעלות בטון אחד או שניים בגוון השער – לחום אפרפר, על מנת לתת מסגרת בולטת יותר לפנים.

טיפים לטיפוח הגבות
(באדיבות היועצים של מותג לייף, המציע סדרת פינצטות מקצועית)
• את המריטה הראשונית של הגבה, זו שתיתן את ה"לוק" הכללי שלה, מומלץ לבצע אצל מומחית. אחר כך תוכלי "לתחזק" את המראה בעצמך, כשאת שומרת על המבנה הבסיסי.
• ככלל, על מנת לקבוע את אורכה המתאים של הגבה לפנים שלך, קחי עיפרון, הצמידי אותו לצד הנחיר בכיוון הזווית החיצונית של העין, ובנקודה שבה נוגע העיפרון בקו הגבה, שם צריך להיות הקצה שלה. אם היא ארוכה מדי ניתן לקצר אותה עם פינצטה, ואם היא קצרה מדי ניתן להאריכה בעזרת צללית.
• את פעולת המריטה מומלץ לבצע מיד לאחר מקלחת חמה, מכיוון שאז הנקבוביות בעור פתוחות והמריטה תכאב פחות. אז תוכלי להתחיל להיפטר מהשערות הדלילות הצומחות בשטח שבין עיקר הגבה לעין, ולהגיע למבנה הגבה אותו ייעדת לעצמך בהתחלה.

• לבעלות פנים עגולות מומלץ להימנע מגבות דקות מדיי, משום שהן יעגלו את הפנים עוד יותר.
• לבעלות שיער צבוע שאינן צובעות גם את הגבות, מומלץ לאפר אותן בעיפרון שצבעו קרוב לצבע השיער, במרקם מט ולא מבריק. כדאי לעשות זאת בעזרת מברשת שטוחה חתוכה באלכסון.
• מעטות מעניקות חשיבות לסירוק הגבות, וחבל. החזיקי מברשת מיוחדת לגבות בבית, והקפידי לסרק אותן כלפי מעלה, למראה מלא.

שלי גפני ונירית קאירי הן מאפרות  הבית של מאדינה מילאנו

         הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

       הקלק כאן - לקבלת חדשות ועדכונים חינם למייל שלך       

        הקלק כאן - לשאול, להעיר ולדסקס בפורום האתר          

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים