סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> הסטייליסט, הקולוריסט והארטיסט
 

מעצב השיער הוא למעשה הארכיטקט של המראה השלם. אבל כיום נדרשות התמחויות ספציפיות בכל פרט. האם מדובר בטרנד חולף או במגמה מקצועית?

מישל מרסיה
כבר שנים רבות, שבכל מקצוע של נותן שירות כזה או אחר, מתחום הרפואה ועד לאדריכלות, מתמחים בעלי המקצוע עד לרמת התמחות ותת התמחות: הנוירולוג יספק עבורך שירות רלוונטי טוב יותר מהדרמטולוג; הבריסטה ימזוג לך אספרסו טוב יותר מזה שיכין המלצר; הברמן יפנק אותך בקוקטיל אנרגטי מיוחד, לעומת המשקה שיכין עובד המטבח; והאדריכל יעצב עבורך את בית חלומות, לעומת קבלן השיפוצים שרק יבצע את העבודה הפיזית. לאחרונה, זוכים גם מקצועות עיצוב השיער לעדנה מחודשת, וכיום, אנו נתקלים במתמחים מסוג חדש: הסטייליסט הוא שיתכנן את ה'לוק' של הלקוחה ויגזור ויעצב את שיערה בקו המסגרת הנכון למבנה פניה; הקולוריסטית היא שתתאים את גוון השיער לגוון העור (skin tone) של הלקוחה; והארטיסט, יפסל עבור הלקוחה תספורת מפוארת במיוחד, לפני אירוע מיוחד ויוצא דופן.
לעצב שיער – להרכיב פאזל
הדרך בה אני ניגש לאנשים כשאני מעצב את שערם משולה לדרך בה אני ניגש להרכיב פאזל. אוסף של חלקים המצטרפים לשלם הרמוני, שמחבר למהות אחת את חלקי הפנים, הגוף והאישיות.
על מעצב השיער המקצועי מוטל לבחון את כלל החלקים והאלמנטים וליצור מתוכם את היצירה היפה ביותר. יש לדעת כיצד לחבר את מבנה העין, האף, המצח, עצמות הלחיים וגוון העור לכדי ישות כוללת שמעליה –  השיער. רק אז נעצב אותו, וכמובן-  תוך שמירה על בריאותו.
כדי לפשט את תהליך ההרכבה, אני מדמה את הפנים לעיגול.
מסביב לעיגול נמתחות השערות, כמו קווים, בזוויות שונות. בהתאם לטכניקה שבה בחרנו לעצב את השיער, נוכל לשלוט בזוויות השונות. 'הנדסת התספורת' מהווה 80 אחוזים מהתוצאה הסופית. 20 האחוזים הנותרים נובעים מהסגנון האישי שלנו, כמעצבי שיער, מהיכולת שלנו לראות את האישה ראייה שלמה. אנחנו, בדומה לארכיטקטים, נדרשים לשלב מספר תחומים על-מנת להעניק לאישה מראה שלם ומלא (total look), שיתאים לה מבחינה אסתטית, וישתלב עם אורח חייה.
אם הדבר נדרש, עלינו להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע נוספים מתחום האיפור ועיצוב הפנים: הדגשת תווי פנים, עיצוב גבות ואלמנטים שיכולים להשפיע באופן דרמטי על המראה ועל התחושה.
כ"ארכיטקט" של המראה השלם, אני יכול לומר שהטכניקה חשובה מאוד, וכמוה גם הכשרון. אבל יש לזכור ההקשבה ללקוחה, היא ולא אחרת- המפתח להצלחה!
תתי ההתמחויות בתחום עיצוב השיער
על פי הפילוסופיה המקצועית שלי, קיימות שלוש תתי ההתמחויות בתחום עיצוב השיער:
סטייליסט- האחראי על עיצוב שיער לנשים ולגברים, סגנונות גזירה קלאסיים, טכניקות גזירה אופנתיות, קולקציות אופנה ועוד. לסטייליסט יש את ההשפעה הגדולה ביותר על ה- 'טוטאל לוק' של הלקוחה, משום שעל פי תכנונו שלו- כולם עובדים ומבצעים; קולוריסט- מומחה לתורת הצבע, בחירת הגוון המתאים, יסודות הכימיה, טכניקות צביעה יצירתיות עם אפקטים, החלקות; והארטיסט- אמנות התאמת תסרוקות, טכניקות מיוחדות, שילוב אביזרים, תוספות שיער, קולקציות אופנה בתסרוקות כלה וערב ועוד.
מקצוע חדש נוסף- האסתטיקן
אנחנו רואים כי עולם התקשורת והאופנה תופס תאוצה בשנים האחרונות וכתוצאה מכך הופכים עולמות השיער והאיפור לבלתי נפרדים. כתוצאה מכך, כיום קיימת דרישה לבעלי מקצוע המוכשרים בשני התחומים. זו הסיבה שהחלטנו: 'מישל מרסייה קולג'' ו'ירין שחף' להתחבר ולנסות למשוך סטודנטים של כל צד להעשיר את ידיעותיהם משני העולמות ולייצר דור חדש של "אסתטיקנים".
 יואב ארובס, המנהל המקצועי של 'מישל מרסייה קולג' מסביר:
האסתטיקן הוא אדם בעל כישורים ויכולת לראות את המראה המושלם של הלקוחה שלו ולדעת להתאים להם את קו השיער הנכון, צבע השיער המחמיא ואת האיפור המושלם למבנה הפנים. כיום יש ביקוש הולך וגדל ל"אסתטיקן" בהפקות אופנה ופרסומות, הפקות מערכתיות של עולם האופנה בכל מגזיני ה'לייף סטייל' והאסתטיקה ועוד. כאסתטיקנים, אנו יכולים לבצע את האיפור והשיער גם יחד, לשלוט על כל תהליך בחירת ההחלטות, וכמובן לגבות תשלום על העבודה כולה.
מקצוע עיצוב השיער, הוא מקצוע בינלאומי ומגוון מאוד. יש הרבה נישות שאפשר להתבטא בהן ולהתמקצע בהם, דוגמת מעצב שיער, טכנאי כימיה או תסרוקתן- שלושה מקצועות שונים בתוך אותו עולם תוכן. אם ניקח כ"א מהם ברצינות ונפתח אותו אז השמיים הם הגבול. אנו עוסקים באחד ממקצועות היופי והטיפוח, תחום שמשתנה ונושם כל הזמן ומושפע מטרנדים מתחלפים, לכן, אנו חייבים להיות מעודכנים וללמוד כל הזמן, מה חדש, מה אופנתי, טכניקות חדשות וחומרים חדשים. לימוד, הכרחי לרענון שלנו לנשמה שלנו בתור אומנים שכל הזמן עם היד על הדופק. אנחנו, בקולג', כל הזמן עם היד על הדופק ומזהים צרכי שוק, לכן פיתחנו קורס חדש שנפתח בימים אלה, הכולל בתוכו לימודי החלקות לדורותיהן, דיאגנוזה נכונה של לקוחה ומתן פתרון נכון בסוג ההחלקה, טיפולי המשך להחלקות,יצירת טוטאל לוק, המשלבת בתוכה החלקה ועוד.
הצעה למודל "מנצח"
התחום משתנה ומתעדכן תדיר מטרנדים, טכניקות מתחלפות, טכנולוגיות, מחקר ופיתוח המשנות לחלוטין את אופי המוצרים שאנו עובדים איתם על שיער לקוחותינו, כדוגמת החלקות השיער המגוונות, מפתיחת תלתלים ועד החלקה ברזילאית. נכנסו לשוק המון שחקנים עם מגוון פתרונות בתחום, כאשר אם הקולוריסט לא שולט בדיאגנוזה וברכיבים הפעילים של חומר ההחלקה, יכולה להיווצר תאונה לא נעימה ולעיתים גם עם תוצאות בלי הפיכות, דוגמת כוויות בקרקפת וכיו"ב.
תחום תוספות השיער, הפך גם הוא להוות שרות שכיח בכל מספרה. אם בעבר רק כלות התהדרו בתוספות השיער ביום כלולותיהן, להגשמת תסרוקת חלומית, כיום גם אישה הסובלת מאלופציה גברית, הגורמת לדלילות לא אסתטית בקודקוד הקרקפת, יכולה ליהנות מהשירות. למשל – קיים כיום מותג תוספות השיער האוסטרי hairdreams שפועל עפ"י טכניקת תוספות שיער בשיטת 'מיקרו-ליינס', והיא מציעה פתרון לבעיה, באמצעות רשת סיליקונית המגיעה בגוון מדויק לעור הקרקפת, אשר כל שערותיה נתפרות עליו, יחד עם התוספות.
מודל ארגוני של מספרה, המעסיקה סטייליסט ראשי, עם צוות של קולוריסט וארטיסט, מהווים מודל מנצח לדעתי לכל המעורבים בעלי האינטרס בעניין. הלקוחה כמובן, היא הנהנית הראשית, משום שהיא מקבלת שירות של מומחים בכל נישה ונישה, מה שמבטיח מבחינתה תוצאה איכותית לצרכיה, בכל הפקטורים, בפרט במקרים בהן השיער שלה הינו בעייתי בשל נזקים שנגרמו כתוצאה מפעולות כימיות או נזקי אקלים.
העובדים, מועשרים ביעד רלוונטי ומתמקצעים לרמה של מומחים, ערך שמייצר סינרגיה אמיתית בתוך צוות המספרה ועובדתו פורייה, ולא פחות חשוב- הבעלים של המספרה, שנהנה מצוות יציב יותר ומסתבר שגם נאמן, משום שבאמצעותו הם מבינים, שהשלם הטוב ביותר הוא זה המורכב מאוסף של חלקים מקצועיים, ולא מעובד אחד שמתיימר להיות "מומחה" בהכל.

 

מישל מרסיה הוא מעצב שיער בעל רשת מספרות, קולג' וקו מוצרי שיער

תמונה למעלה: מימין שי אוזנה, מנהל סניף מישל מרסיה בדיזנגוף סנטר. משמאל יניב ארחה, זכיין מספרת  מישל מרסיה באשדוד שתיפתח בקרוב. מתוך הפקת אופנה להשקת 'פקטורי 54' בקניון ארנה בהרצליה. (צוות מישל מרסייה היה אמון על עיצוב השיער לדוגמניות). צילום: ערן לם 
 
תמונה מימין: עיצוב שיער: מישל מרסיה;  צילום: אלון שפרנסקי; איפור: נטאשה דנונה; מנהל אומנותי: יוסי מויאל ל'מישל מרסייה'; דוגמנית: פמלה דוס אנטוס ל"יולי"
 

 

 

          הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים