סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> פגישה ראשונה
 

 בפגישה הראשונה של הקוסמטיקאית עםהלקוחות במכון מומלץ לערוך אבחון יסודי ומקיף של העור. הצעה לאבחון בשישה שלבים המגייס את הרפואה המשלימה לשירות הקוסמטיקה

זהבית שטנר
ההצלחה שלנו כקוסמטיקאיות בטיפול בעור תלויה בראש ובראשונה באבחון נכון של העור, זיהוי בעיותיו והסיבות הגורמות לתופעות השונות. רק לאחר האבחון הנכון נוכל לתת את הטיפול המתאים ללקוחות. לתפיסתי, אבחון נכון ומדויק של העור, הכולל שישה שלבים לפני הטיפול, מאפשרים לתת מענה טיפולי הולם ואף למנוע נגעים עתידיים.  

שלב ראשון - שלב השאלון
הפגישה הראשונה שבה מתבצע האבחון, אורכת כחצי שעה בה מתשאלים את הלקוחה אודות בריאותה ומחלות ממנה היא סובלת. המידע מסוכם בשאלון מובנה. בין השאלות הנשאלות:
אלרגיות – רגישות ידועה לתכשירים קוסמטיים, לתרופות, למתכות של תכשיטים (ישנם מוצרים קוסמטיים המכילים מתכות), לטקס (גומי ממנו עשויות למשל כפפות הטיפול).
תרופות – אילו תרופות ותוספי מזון נוטלים, האם הלקוחה נוטלת גלולות למניעת היריון.
מחלות רקע – סכרת (בסכרת יש בעיה בקרישת דם ואם מטופלת סובלת מאקנה צריך להימנע מפתיחת פצעים וכן להיזהר כאשר עושים פילינג), כולסטרול (עודף של כולסטרול יכול לבוא לידי ביטוי בעור הפנים ביבלות כולסטרול המופיעות על העפעף העליון והתחתון ו/או בהפרשה מוגברת של בלוטות החלב), לחץ דם גבוה (יכול לגרום לקופרוזים בפנים), אפטות בפה (נגרמות כתוצאה מחוסר בויטמין B6, המוביל  למתח ושינויים במצב רוח ויכול לגרום גם לפצעוני קטנים – פפולות במצח), חוסר איזון של בלוטת התריס (יכול לגרום לרגישות ליוד ואז צריך להיזהר בתכשירים קוסמטיים המכילים אצות ים).

השלב השני - שלב זכוכית המגדלת
בשלב השני יש לבדוק את העור בעזרת זכוכית מגדלת במטרה לאתר נגעים בעור כגון: קומודונים, קופרוזיס (נימי דם בולטים), כתמי היפר פיגמנטאציה (חומים) או כתמי היפו פיגמנטציה (לבנים). הכתמים נובעים מבעיות תפקודיות שונות של איברים פנימיים בגוף  כגון – הכבד, חוסר איזון במערכת ההורמונאלית, מצבים כגון - היריון, מתח, הצטברות של כימיקלים בגוף (כתוצאה מנטילת תרופות למשל), וכמובן ההשפעה של השמש.
אצל נשים חוסר איזון במערכת ההורמונאלית יכול להתבטא גם בשיעור ייתר ואצל גברים שיער ייתר יכול לגרום לדלקת בזקיק השערה ולפצעים.

השלב השלישי - אבחון תלת מימד של העור 
בשלב השלישי נערך אבחון תלת מימד של העור בעזרת המתקן 'WOOD LAMP'  המבוסס על מנורה של אור אולטרא סגול. מנורה מסוג זה מצויה במכשיר ידני בה משתמשים רופאי עור במטרה לאבחן כתמים על העור. יתרונו של אבחון זה הוא בשיתוף פעיל של המטופל/ת בתהליך האבחון ועל ידי כך הגברת מחויבותו/ה לטיפול. האור האולטרא סגול עוזר לנו הקוסמטיקאית לאבחן  את מידת הפיגמנטציה בעור ועומקה, את מידת הלחות בעור יבש, קומודונים, וניתן לדעת היכן יצוץ הקמט העתידי ואז לתת את טיפול המנע הנכון. גם המטופלת יכולה לראות את הפגמים בעורה בעזרת מראה פנימית הממוקמת בתוך המתקן הסגור מכל צדדיו. 

שלב רביעי חמישי ושישי - כלים מהרפואה המשלימה
שלבים רביעי, חמישי ושישי מוקדשים לאבחון בעזרת כלים מהרפואה המשלימה: הרפואה הסינית והאירידיולוגיה. כלים אלו עוזרים להשלים ולאשש מידע שנאסף בשלבים הראשונים של האבחון. הרפואה המשלימה מסתכלת על העור כראי לתקינות או חוסר תקינות של המערכות הפנימיות של גופנו. הפגמים שבעור הם רק סימפטומים. לכל פצע, יבלת ונקודת חן  יש משמעות הן פיזיולוגית והן נפשית. כאשר מכירים את הסימנים מטפלים גם בגורם הפנימי ולא רק בסימפטום. הטיפול הקוסמטי משתדרג והופך להיות טיפול מניעתי.

דוגמאות
לדוגמא, בשלב הרביעי אני נעזרת בידע שלי ברפואה סינית ועושה אבחון של הלשון. בלשון ניתן לזהות חסרים של ויטמינים, אנמיה וחולשות של מערכות שונות בגוף. למשל לשון בצקתית אשר בצידיה מופיעים סימני שיניים כתוצאה מלחץ של הלשון לצידי הפה, יכולה להעיד על חוסר או עודף בוויטמין  B12. חוסר בויטמין זה גורם להפרשה מוגברת של בלוטות חלב בפנים. חריץ באמצע הלשון יכול  להעיד על חוסר בויטמין B6 היכול להוביל למתח, נטייה לעצבנות ולפצעים במצח. במקרים בהם שמתעורר חשד שכזה אני שולחת את המטופלת לבדיקות דם.
בשלב החמישי מתבצע אבחון אירידיולוגי של העין בעזרת פנס וזכוכית מגדלת. כך ניתן לזהות בעיות של עודף כולסטרול, סכרת, לחץ דם וכו'. עודף של כולסטרול למשל, מתבטא במסגרת אפורה סביב אישון העין ויכול לבוא לידי ביטוי בעור הפנים ביבלות כולסטרול המופיעות על העפעף העליון והתחתון ו/או בהפרשה מוגברת של בלוטות החלב. במצבים אלה אשלח המטופלת לבדיקות רפואיות ובדיקות דם ואשלב גם טיפול מערכתי פנימי מלבד הטיפול הקוסמטי. 
בשלב השישי אני מאפיינת את פני המטופלת בעזרת תורת הפיזיוגנומיה שהיא תורת הפנים הסינית המחלקת את פני האדם לחמישה סוגים: פני עץ, פני אש, פני מים, פני אדמה ופני מתכת. כך אני לומדת גם על אישיותו של האדם מעבר לפיזיולוגיה שלו וכידוע לנו יש קשר ישיר בין אישיות לבין המחלות והבעיות מהן אנו סובלים, כולל בעיות בעור. פני עץ למשל, יתאפיינו בפנים ארוכות, אף ארוך, מצח גבוה ורחב ולחיים צרות. עיניים עם מבט עמוק שמשרה הרגשה רגועה, לרוב הגבות יהיו עבות אך שיער הראש יכול להיות דליל. אנשים אלו הינם רגישים. פני אש מתאפיינים בפנים ארוכות, עצמות לחיים צרות ובולטות, סנטרו מחודד, מצח קטן וחד בסופו. נטייה לפיגמנטציה על העור כגון: נמשים, לרוב שיער ג’ינג’י ומסולסל. אנשים אלו יהיו בעלי יכולת להניע אחרים, הם אנשי עשייה ופעולה. עליהם להיות פעילים, לחוות את החיים, להיות בתנועה, הם גם יחפשו כל הזמן ריגושים וייקחו סיכונים יותר מאחרים.
אני מקשרת את המידע של אבחון הנגעים עם המידע על פי תורת הפיזיוגנומיה הקובעת את משמעות מיקומם של הנגעים על פני הפנים. כך למשל פצעים באמצע הלחי בקו מתחת לאישון, יכולים להעיד על חסימה במערכת העיכול, עצירויות, חיידק ההליקובקטר, טפילים, קנדידה וכו'. פצעים באזור הסנטר ועצמות הלחי מעידים על בעיות במערכת ההורמונאלית, פצעים במצח מעל קו האישון – על מתח ועצבנות. גם במצבים אלו יידרש טיפול מערכתי פנימי ולא רק טיפול קוסמטי.
חשוב לציין, כי שלבים ארבע חמש ושש מתבססים על לימוד יסודי של התחומים, והתאור שלהם כאן הוא לשם התרשמות בלבד.


זהבית שטנר היא קוסמטיקאית רפואית ומטפלת ברפואה משלימה

 

 

          הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים