סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> אלופות בקישוטים
 

    תחרות קישוטי ציפורניים, שיטות עבודה חדשות והדגמה מקצועית של האלופה גלינה סטרנקו. כל אלה בכנס 'נייל סטודיו'. יופי! היה שם

שחר גפני  

"אין לך מה לפחד , תמיד יש מי שתשבור את השוק ותוריד מחירים. את המותג, את בעלת המקצוע, תאמיני בעצמך והלקוחות יישארו איתך. הלקוחות מכירות אותך והן יודעות שאת המקצועיות שלך הן יקבלו רק אצלך!", במילים אלה פתח בראיין ליידן מנכ"ל חברת נייל סטודיו את הכנס הארצי של החברה, המתקיים זו השנה השנייה. לכנס שנערך לאחרונה בכפר המכבייה ברמת גן, הגיעו  כ- 700 נשות מקצוע מכל קצוות הארץ ועפ"י ליידן, זהו הכנס הגדול ביותר שנערך עד כה.
לאחר דברי הפתיחה הושק לראשונה מועדון  T.I.P ( (Take it Personal- המועדון המקצועי הראשון בתחום הציפורניים, כפי שהסביר ליידן, ומטרתו להעניק תמיכה מקצועית לכל חברה במועדון כדי שתוכל להוביל בתחומה. החברות בו יוזמנו להשתלמויות ולכנסים בלעדיים ויקבלו מנוי לניוזלטר מקצועי ושלל הטבות והנחות. המועדון מהווה מבחינת צעד חשוב ומשמעותי בהגשמת חזון החברה.
הכנס כלל הדגמות בתחום הבנייה והקישוט ע"י סימונה שווקי ואיילה עובד ורגע השיא של הכנס היה, ללא כל ספק, עלייתה של הגברת גלינה סטרנקו לבמה. גלינה סטרנקו היא מורה בינלאומית לקישוטי ציפורניים בטכניקות ג'ל תלת מימדי ובעלת תואר Master. היא נציגה כמעט בלעדית של חברת IBD ומדריכה בכל העולם. בנוסף, היא משמשת כשופטת בינלאומית בתחרויות שונות בתחום הציפורניים.
סטרנקו, שעצם בואה לארץ עורר גלים רבים בקרב נשות המקצוע שמכירות אותה הן ממזרח אירופה והן מהופעותיה בעולם, הציגה בעזרת תרגומה הסימולטני של נטלי מובר את ערכות הג'ל החדשות של IBD, ובעיקר את ערכת הג'ל למקצועית וסדנת לימוד הכוללת:
ג'ל שקוף המחזק את הציפורן ושלושה בילדרים (שקוף, לבן אולטרא, וורוד); ג'ל פוליש בונדר,  , Cleanser Gel   דבק אולטרא מהיר ודבק ג'ל, מכחול וערכת פצירות מיוחדת, 80 מגבוני  IBD,סט דוחף עור (קטן, בינוני וגדול ) ציפורניים ודיסק DVD המכיל סדנא מקצועית ומפורטת.
בכנס נערך גם גמר גביע האלופות של ישראל לקישוטי ציפורניים לשנת 2007. הנושאים היו 'רטרו ו'רומנטיקה'. הזוכה המאושרת השנה היתה: לילה אלייב 

ההדגמות של גלינה סטרנקו

ראשית מרססת סטרנקו את ידיה שלה ואת ידי הלקוחה בעזרת ה – נייל Prep. זהו ספריי חיטוי לידיים ולרגליים וניתן לחטא בעזרתו גם את כלי העבודה וסטרנקו אף ממליצה עליו גם לשימוש אישי לפני ים או בריכה כדי לתת מעטה הגנה לידיים מחיידקים.
לאחר מכן מתחילה מלאכת הסרת העור המת ודחיפתו כדי ליצור משטח עבודה נקי. בעזרת הפצירה של היא מסירה את השכבה השומנית של הציפורן בשיוף עם כיוון צמיחת הציפורן.
היא מקפידה מאד על ניקיון ומבצעת חיטוי נוסף של הציפורן עם החומר, ומדגישה כי אין לגעת בציפורן הלקוחה על מנת לא לזהם אותה.
כעת ניתן להתחיל בבניית הציפורן.
בערכה מסבירה גלינה כי ישנם ארבעה סוגי ג'לים:
ג'ל שקוף המחזק את הציפורן ושלושה בילדרים המהווים את הבנייה. הג'ל הוורוד משמש לבנייה על הציפורן הטבעית, הג'ל הלבן ליצירת פרנץ' והג'ל השקוף לבנייה על טיפס או בשימוש עם תבניות. היא מדגימה את העבודה בכל אחד מהם.  

לחיזוק הציפורן: שימוש בג'ל השקוף המחזק

זוהי טכניקה המיועדת ללקוחה אשר לא רוצה בנייה אלא רק מראה מסודר וציפורן חזקה.
סטרנקו מורחת שכבה ראשונית של בונדר בתנועות סיבובית על מנת להחדיר את החומר אל תוך הציפורן. תפקיד הבונדר לאחד בין הציפורן הטבעית לחומר הבנייה. בעזרת הספוג שבערכה היא מסירה את שאריות החומר ומייבשת במנורת u.v  למשך דקה.
לאחר הייבוש היא מורחת את הג'ל השקוף ומסבירה כי השימוש בג'ל זה מחזק את הציפורן ועוזר בעיצובים מכיוון שהוא נותן שכבה דקה יותר מאשר ג'ל הבילדר.
חשוב להגיע לכל גובה הציפורן אך לא לעלות על העור ושוב לייבש למשך כ- 30 שניות.
על מת לנקות את השומניות משתמשת גלינה ב Cleanser Gel והיא מעניקה שכבה אטומה ויפה בעזרת ה'אולטרא סיל' או ה'אינטנס סיל' אשר לא זקוק לניטרול הדביקות. 

לפרנץ' מהיר: שימוש בבילדר השקוף

סטרנקו קוראת לטכניקה זו 'פרנץ' אקספרס' משום שהיא מהירה מאד.
לאחר הכנת הציפורן כפי שצויין קודם לכן היא מכינה את הטיפס ע"י קיצור והתאמה לציפורן הטבעית וע"י שיופו במטרה ליצור משטח עבודה נטול ברק ומחוספס על מנת שתהיה התחברות לחומר.
לאחר חיבור הטיפס היא מורחת שכבה של הבונדר גם על הטיפס וגם על הציפורן הטבעית שוב בתנועות סיבוביות ומנקה את השאריות בעזרת הספוג הכלול בערכה ומניחה לייבוש במנורת u.v  למשך דקה.
כעת בוחרת סטרקנו בבילדר השקוף ומניחה בעזרת המכחול שכבה דקה בתנועות מסאג' המחדירות את החומר ולאחר מכן מניחה עוד חומר בנקודת החיבור של הטיפס עם הציפורן על מנת לחזק והיא מורחת אותו לשכבה אחידה שמצפה את כל הציפורן הטבעית.
חובה לבדוק שאין שקעים ושהמריחה אחידה וישרה ולאחר מכן יש לייבש במנורה למשך 3 דקות.
כעת, כל שנשאר הוא לנטרל את החומר ואת הדביקות ע"י ה- Cleanser Gel ולאטום בעזרת ה'אינטנס סיל'. 

יצירת פרנץ' ע"י בנייה בתבניות: שימוש בבילדר הלבן והוורוד

לאחר הכנת הציפורן מניחה סטרנקו את התבנית ממש מתחת לציפורן הטבעית ויוצרת מעין המשכיות לציפורן. היא מורחת שכבה אחת מהבונדר בתנועות סיבוביות ומנקה את השאריות בעזרת הספוג הכלול בערכה ומניחה לייבוש במנורת u.v  למשך דקה.
כעת ניתן להתחיל במלאכת הבנייה.
מקצה הציפורן הטבעית ועל התבנית מורחים בילדר שקוף במטרה ליצור את בסיס הבנייה לאחר מכן מייבשים במנורה.
בבניית הפרנץ' מסבירה סטרנקו כי מתחילים קודם כל בציפורן הטבעית ולא מאזור הבנייה. היא מורחת בילדר ורוד בשתי שכבות על הציפורן הטבעית, שכבה ראשונה דקה המוחדרת לציפורן ומיד לאחר מכן שכבה שניה היוצרת את העובי והגובה הרצוי עד סוף הציפורן הטבעית. כעת היא מתפנה ליצירת הפרנץ' ובוחרת בבילדר הלבן. היא מורחת על בסיס הבנייה השקוף שיצרה קודם לכן שתי שכבות מהבילדר הלבן על מנת ליצור אחידות ושילוב בין הציפורן הטבעית לבנייה.
על מנת לאחד את שני הבילדרים הלבן והוורוד מורחת סטרנקו שכבה נוספת של הבילדר השקוף לאורך כל הציפורן הבנוייה החל מתחילת הציפורן הטבעית ועד קצה הציפורן הבנוייה ומכניסה לייבוש במנורת u.v  למשך 3 דקות כאשר לאחר דקה אחת היא מוציאה את הציפורן ובעודה רכה עדיין, היא יוצרת לחץ משני צידי הבניה בעזרת פינצטה על מנת ליצור קימור יפה לציפורן ומחזירה למנורה להשלמת הייבוש. 

בנייה בג'לים צבעוניים ותבניות

לאחר הכנת הציפורן מניחה סטרנקו את התבנית ממש מתחת לציפורן הטבעית ויוצרת מעין המשכיות לציפורן. היא מורחת שכבה אחת מהבונדר בתנועות סיבוביות ומנקה את השאריות בעזרת הספוג הכלול בערכה ומניחה לייבוש במנורת u.v למשך דקה.
כעת ניתן להתחיל במלאכת הבנייה.
מקצה הציפורן הטבעית ועל התבנית מורחים גליטר ג'ל במטרה ליצור את בסיס הבנייה לאחר מכן מייבשים במנורה, סטרנקו אומרת כי המיוחד בגליטר ג'ל הוא האפקט שמתקבל בחלקה התחתון של הבנייה המעניק ניצנוץ עדין ומיוחד.
בדומה לבניית הפרנץ' בג'לים מתחילה סטרנקו את העבודה באזור הציפורן הטבעית רק בג'ל צבעוני ויוצרת מעבר גוונים ע"י בחירת ג'לים צבעוניים נוספים אשר אותם היא מוסיפה בתנועות אלכסוניות ויוצרת את הרקע. על הרקע המוכן היא מניחה שכבת ג'ל מחזק על מנת להעניק יציבות לבנייה ובעודו רטוב היא מוסיפה עוד צבע ומייבשת למשך 30 שניות במנורה. בשלב זה היא גם מוסיפה בולנים קטנים וצבעוניים ומייבשת. על מנת לסגור את העיצוב כולו היא מורחת שכבה אחת אחידה של בילדר שקוף על הכל ומנטרלת את הדביקות ע"י ה-  'Cleanser Gel'.
סטרנקו ממשיכה לעצב את צורת הציפורן ע"י שיוף ומנקה את אבק השיוף בעזרת הספוגית שבערכה. שכבה אחרונה ב'אינטנס סיל' לגימור וייבוש של חצי דקה. 

טכניקות קישוט בג'ל

לאחר שהסתיימה הדגמת טכניקות הבנייה הציגה סטרנקו טכניקות קישוט בג'ל.
היא מכינה את הציפורן הטבעית בדומה לתהליך ההכנה של הציפורן לפני בנייה.
לאחר ההכנה היא מניחה את התבנית מתחת לקצה הציפורן הטבעית ומכינה מספר קערות קטנות, באחת נוזל אקריל ובשאר אבקות אקריל צבעוניות.
סטרנקו מורחת שכבה ראשונה מהאקריל על מנת ליצור את הרקע ואת הבנייה ולאחר מספר דקות מסירה את התבנית. כעת היא מתחילה בהכנת ציור הרקע לפיסול שתוסיף בהמשך.
היא טובלת את המברשת בנוזל ולאחר מכן באבקת האקריל הלבנה ומורחת שכבת אקריל לבן כרקע ומוסיפה מעט מהאקריל הסגול על מנת לתת גוון מעניין יותר. כעת היא מחליפה מכחול למכחול דק יותר ויוצרת בעזרתו ובעזרת אבקת אקריל שחורה דוגמא של פסי זברה.
את העיצוב היא סוגרת ע"י שכבת אקריל שקוף מתחילת הקוטיקולה ועד לקצה הבנייה.כאשר מרגישים שהאקריל מתחמם נעזרים בפינצטה על מנת ליצור את קימור הבנייה ומשייפים את הציפורן הבנויה לצורה הרצוייה.
ניתן למעשה לעשות כל דוגמא אפשרית כרקע. ניתן לקחת כהשראה דוגמאות מהטבע כמו זברה, טיגריס דוגמא דלמטית או כל רעיון אחר, כדי הדמיון הטובה. כדי להתחיל במלאכת הפיסול סטרנקו מורחת 'טופ סילר' ומתחילה בפיסול.היא יוצרת במיומנות כדור קטנטן העשוי מאבקת האקריל ונוזל האקריל ומניחה אותו על הציפורן, כעת בעזרת המכחול היא פותחת את הכדור ויוצרת ממנו עלה כותרת עדין ויפה וכך מניחים עוד כדור ועוד עד שנוצר פרח מרשים.

 תחרות האליפות בקישוטי ציפורניים

גמר גביע האלופות של ישראל לקישוטי ציפורניים לשנת 2007 גרם להתרגשות רבה בין באות הכנס. המתמודדות בתחרות, נתבקשו לעצב ציפורניים ולקשט על פי אחד מהנושאים: "רטרו" ו-"רומנטיקה" בקצות האצבעות.
את התחרות יזמה וארגנה סימונה שוויקי אשר רמזה לי מבעוד מועד כי צפויות הפתעות מרגשות וסיפרה כי 342 מקצועיות הגישו מועמדות לתואר הנכסף. כחודש לפני התחרות הוכרזו שמותן של עשרים המועמדות הסופיות, מתוכן נבחרו שש יחידות סגולה שהתמודדו בגמר אשר נערך בכנס עצמו. בחדר שבצדו של האולם הגדול, בו נערכו ההדגמות של סטרנקו, ישבו הפינלסטיות והבחורות שנידבו את ידיהן לתחרות ובמשך מספר שעות הן עמלו על העבודות.

הפיינליסטיות שעלו לגמר הן:

1. פנינה כהן מקרית מלאכי אשר הציגה את הגרסא שלה לכלה חגיגית בשרשראות פנינים ופרחים.
2. אירנה וולנברג מקרית חיים אשר הציגה את הכלה הרומנטית בלבן.
3. לילה אילייב מחולון אשר הציגה את גרסתה לדמותה של כרמן בזהב.
4. יוליה קלצ'קו מחיפה אשר הציגה את השראתה מפסטיבל המסכות בוונציה.
5. לירון אדרי מקרית אתא שאבה את השראתה מסיפור אדם וחווה וגן העדן והציגה שלל פרחים.
6. אספירה מינדל מירוחם לקחה את כולנו לטיול רומנטי בספארי. 
כששאלתי את יו"ר ועדת השיפוט סטרנקו ממוסקבה מה ההמלצה שלה למתמודדת אמרה לי כי ההמלצה הטובה ביותר שלה היא לוותר על האביזרים והגימיקים המוגזמים. כאשר שופטים בתחרות שכזו בוחנים את דרגת הקושי שנעשתה בעת התחרות ולא בבית בשלב ההכנה מראש. השופטים מחפשים את זו שהפגינה את העבודה הטובה ביותר.
המתמודדת התרגשו מאוד אבל היו נחושות לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. הופתעתי לגלות כי חלק מהפיינליסטיות עוסקות בתחום רק כחצי שנה או שנה בלבד. במקום הראשון נבחרה כאלופת הנבחרת לילה אלייב.
בתוך כל ההמולה וההתרגשות סיפרה לי אלייב כי האמינה שתזכה וכי זהו כבוד גדול עבורה. היא אפילו כבר הספיקה לחשוב על רעיונות לתחרות הבאה שבה תשתתף. היא זכתה בכרטיס טיסה וביקור בתערוכה הבינלאומית לקומסטיקה שמתקיימת בבולניה איטליה ובראיון אישי בעיתון המקצועי nail news.
לסיכום אני חייבת לציין שאני מחכה בקוצר רוח לכנס הבא. אין לי ספק שהכנס בשנה הבאה יהיה אפילו עוד יותר מרשים. נוכחתי לדעת בכנס מהי עוצמה נשית בשיאה והיה מדהים לראות כל כך הרבה נשים עצמאיות ובעלות מקצוע, כל אחת מיוחדת ומובילה בתחומה.
 

ראיון עם בראיין ליידן מנכ"ל מייל סטודיו
מה מטרת הכנס?
נייל סטודיו יש חזון ברור להשמת נשים לעצמאות כלכלית ואנחנו מאמינים כי כנסים מקצועיים כאלו עוזרים לנו להגשים את החזון. זהו הכנס השביעי שאנחנו מקיימים. הכנס כולו מתמקד אך ורק בפן המקצועי וגם לא ערכנו פה בזאר מכירות. בכנס נערכות הדגמות של הטרנדים הכי עכשוויים והטכניקות הכי חדישות ע"י נשות המקצוע המובילות בעולם במטרה להעצים ולקדם את המשתתפות בכנס".
גם בשנה שעברה התקיים כנס, מה השתנה מאז?
"משנה שעברה נוספו לרשת עוד חמישה מרכזי הדרכה והחשיפה לנשות מקצוע היא גדולה יותר. נכון לעכשיו יש לנו 30 מרכזי הדרכה בכל רחבי הארץ. גם בחו"ל פתחנו סניפים, כרגע פועלים 12 סניפים בדרום אפריקה ואנחנו מקווים להתרחב גם לאוקראינה ותורכיה".
השנה הבאתם את זוכת התואר העולמי ביישום טכניקות עבודה בג'ל גלינה סטרנקו על מנת להרצות, למה אפשר לצפות בהמשך?
"לחברת O.P.I יש נבחרת חלומות של ארבעה בחורים ויאטנמים המתמחים בבניה וקישוט ציפורניים, הייתי מעוניין להביא אותם".
איך אתה מרגיש כשאתה רואה נוכחות כזו גדולה של נשות מקצוע?
"את האמת? אני מתרגש מהעובדה שהצוות שלי הצליח להרים אירוע שכזה. התברכתי בצוות מדהים שלא נח לרגע, אני חייב להם הכל ותודה מיוחדת לקורין פיזנטי".

 ראיון עם גלינה סטרנקו

 לאחר ההדגמה של גלינה סטרנקו בה הפגינה מיומנות אדירה וידע רב זכיתי לראיין אותה. מולי ישבה אישה מטופחת וניתן היה לראות את האהבה שלה למקצוע בכל מבט ובכל חיוך.
גלינה, איך ההרגשה להיות מוזמנת לישראל ?
"אני כבר די רגילה לכנסים כאלה אני מדריכה בכל העולם אבל מאד התרגשתי לראות כל כך הרבה נשים צמאות לידע. הופתעתי מאד מכמות המקצועניות בישראל ואפילו נתקלתי בפנים מוכרות של תלמידות שלי מקייב".
את זוכת התואר העולמי ביישום טכניקות עבודה בג'ל איך הגעת לתואר?
"בזמנו כשעבדתי בסלון קטן בבניית ציפורנים הייתי בתערוכה מקצועית שם נתקלתי במורה ידועה שעסקה ביישום טכניקות בג'ל. היא עוררה בי את הרצון להתפתח לתחום הג'ל והקישוט האמנותי. בשנת 2002 השתתפתי לראשונה בתחרות 'הגביע של קייב 2002' וזכיתי באחד המקומות הראשונים ובשנת 2003 זכיתי באליפות אוקראינה בתחרות 'זמן יופי'".
מה מיוחד כל כך בטכניקת הג'ל בה את עובדת?
"הרבה מקצועיות חושבות כי העבודה בג'ל היא חלשה ולא כדאית אך למעשה העבודה בג'ל היא מאד חזקה ומאפשרת להגיע לתוצאות מרשימות בזמן קצר יותר. אחד היתרונות הגדולים של העבודה בג'ל הוא העובדה שניתן להעניק ללקוחה שלא רוצה בנייה אפשרות לחזק את ציפורניה ולהשאר עם ציפורן יפה ללא כל תוספת בנייה. בנוסף, לעבודה בג'ל אין כמעט ריחות ואין כמעט אבק שיוף בניגוד לעבודה באקריל".
האם יש מגמות אופנה שונות בבניית ציפורניים?
"את האמת, מאד הופתעתי לגלות כי בישראל המגמה השולטת היא צורת הציפורן המתרחבת (מצר לרחב בקצה הציפורן). באירופה המגמה היא יותר עדינה. יש נטייה ללכת על קווים עגולים יותר על ציפורן מקומרת יותר".
כיצד נקבעות המגמות?
"מי שיוצרות את המגמות הן המורות שמובילות את התחום. הן כל הזמן דואגות לחדש ולמצוא טכניקות וצורות חדשות ולכן הן מכתיבות את האופנה. זו גם הסיבה שאני מעודדת כל אחת ללמוד כמה שיותר על מנת שתוכל היא בעצמה להוביל מגמות משלה".
אילו טיפים יש לך לזו שזה עתה סיימה את לימודיה בתחום בניית הציפורניים?
"הטיפ הכי גדול שלי הוא לא לעצור. ללמוד כל הזמן, להתפתח עם החידושים.להשתתף בכנסים ולקרוא ספרות מקצועית וכמובן לא להתפשר על איכות החומרים שבהם היא עובדת, כי חומרים זולים רק יגרמו בעתיד להוצאות מיותרות מצידה ועוגמת נפש".
בהסתכלות לאחור, האם יש משהו שאת מתחרטת עליו?
"כשעוד הייתי בשלב הלימודים שלי עבדתי במקביל בסלון אך נאלצתי לעזוב. הרגשתי מאד אבודה ולא כל כך האמנתי בעצמי. היום אני יודעת שהאמונה בעצמך היא הכל. הקשיים שהיו לי בעבר הביאו אותי למקום שבו אני נמצאת היום".
מה החלום שלך ?
"זה מצחיק שאת שואלת כי אני חיה אותו יום יום. זה נדיר שמה שהכי אוהבים הופך להיות גם המקצוע שלך והפרנסה. היום החלום שלי הוא דווקא עבור התלמידות שלי ואני יכולה רק לאחל להן לעבודה במקצוע שהן כל כך אוהבות ולהנות ממנו כל חייהן".
מה לאחל לך ?
"הייתי שמחה לחזור לישראל. אני מרגישה שלא ראיתי אותה מספיק. הייתי שמחה לטייל פה ולראות יותר אתרים ומקומות". 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים