סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> חלק ונקי
 

    בדרך אל הגוף החלק יש חידושים בתחום הסרת שיער. כמה מיים על מבנה השערה, מחזור החיים שלה ועל שיטה חדשה להסרות שיער  

פרי עגור

 הסרות השיער הוא תחום מוכר וידוע בענף הקוסמטיקה על שיטותיו השונות מזה שנים רבות. נשים מסירות את שיער גופן זה שנים ואפילו הגוף הגברי החלק, כבר אינו נחשב כמעט לטרנד או אופנה אלא לדבר טבעי שבשגרה. להלן כמה מילים על מבנה השערה, מחזור החיים שלה ועל שיטה חדשה להסרות שיער.  
זקיק השערה והשערה היושבת בתוכו הינם חלק ממבנה העור והם מתפתחים ומגיעים למבנה הסופי שלהם בזמן ההתפתחות העוברית ברחם.
זקיק השערה הינו מבנה דמוי בצל, המורכב משכבות מעגליות של תאים חיים, כאשר חלוקת התאים קורית בעיקר בשכבות החיצוניות ואז התאים הנוצרים נודדים כלפי המרכז ובסופו של דבר יוצרים את השערה עצמה, שלמעשה מורכבת מחלבון בשם קרטין, אך אינה גוף חי מבחינה ביולוגית.
מספר זקיקי השערות על עור גופנו, כולל הקרקפת , הינו כ-5 מליון והוא קבוע מיום לידתנו וכל השינויים הנצפים במשך החיים הינם שינויים במבנה הזקיק או בצבע השיער, אך לא במספר הזקיקים.
שני סוגי השיער הבסיסיים
א. שיער פלומתי ( vellous hair ), שהוא השיער המכסה את רוב שטח גופנו, למעט הקרקפת, מיום לידתנו. שיער זה מתאפיין בכך שהינו קצר, דק  וחסר צבע.
ב . עם ההתבגרות ובעיקר ההתבגרות המינית, השיער הופך משיער פלומתי לשיער סופי (terminal hair), אשר בשונה מן השיער הפלומתי, הוא עבה יותר, ארוך יותר ובעל צבע.
מחזור החיים של השערה - 3 שלבים עיקריים
1 . שלב הצמיחה- anagen phase –הנמשך בממוצע כ- 3-6 שנים ובו השערה צומחת עד לאורכה המקסימלי. 
2 . שלב ההרס – catagen phase – בו הזקיק ניתק מאספקת הדם שלו ומתחיל להתנוון.
3 .  שלב המנוחה – telogen phase – בו השערה הקיימת נדחפת כלפי חוץ עד שהיא נושרת ותחתיה מתחיל לצמוח זקיק חדש אשר יצמיח שערה חדשה.
טיפול חדש להסרת שיער
השוני בין אזורי גוף שונים הוא באחוז היחסי של השיער באותו אזור הנמצא בכל שלב, עובדה אשר משפיעה על היעילות היחסית של הסרת שיער באותו אזור, כיוון שמרבית שיטות הסרת השיער פועלות בעיקר על שיער הנמצא בשלב הצמיחה- שלב האנגן. (השלב הראשון).
בשנים האחרונות התפתחה בארץ וחו"ל אופנה בעולם הקוסמטיקה של שיפור מראה הגוף על ידי הפחתת השיער מחלקים חשופים בפעילויות שונות כגון חוף הים, מכון הכושר וכדומים להם. השיטות הקיימות להסרת שיער מהגוף הינן רבות ומגוונות וכוללות שעווה, שיטות מבוססות אור (לייזר, אי פי אל ואינפרא אדום) ושיטת פינצטות. אנחנו, בחברה שלנו מציעים חידוש המתבסס על שיטת טיפול חדשנית (שיטת NG), שיטה המשלבת טיפול מסורתי בשעווה עם טיפול משלים בקרם טיפולי וחימום איזור הטיפול לזמן קצר בסיום הטיפול.
כלומר, הטיפול מורכב משלושה שלבים הכוללים תלישה מהזקיק על ידי שעווה, פינצטה או בכל דרך אחרת הגורמת להוצאת השערה בשלמותה. שלב שני עיסוי עמוק בקרם שומני ולהשלמת הטיפול עיטוף המקום בניילון נצמד וחימומו באמצעים שונים כולל: סאונה יבשה, מייבש שיער או מנורת חימום אינפרא אדומה.  
חשוב לציין כי מעצם ביצוע השעווה, ניתן לעתים להיתקל בתופעות לוואי הקשורות לביצועה כגון דלקת זקיק השערה, או כמו שאנחנו קוראים לה בשפה המקצועית: 'folliculitis'. זו תופעה הניתנת לטיפול וחולפת במהירות, או למשל, תופעה דמויית פוליקוליטיס - pseudofolliculitis – שהינה מצב בו השערה החדשה הצומחת נכלאת מתחת לעור ואינה יוצאת החוצה ועקב כך נוצרות  גבשושיות תת-עוריות המפריעות בעיקר מבחינה אסתטית וניתנות לטיפול ע"י מחט חשמלית.
תופעה נוספת הנצפית לעתים הינה "התרבות" כמות השיער באזור המטופל במקום הפחתתה. המילה התרבות מופיעה כאן במרכאות, כיוון שכמות זקיקי השיער בגוף הרי קבועה מיום לידתנו. לכן מה שקורה הוא שמתקיים מעבר של שיער שהיה קודם פלומתי לשיער טרמינלי הנראה בעין. המשך טיפול בהתמדה אמור לפתור את הבעיה.
חשוב לדעת שבתהליך הסרת שיער שכזה, המתבסס על הפחתת שיער לאורך זמן התוצאות משתנות באופן טבעי מאדם למשנהו כיוון שהן תלויות במגוון גורמים גופניים, ביניהם שינויים הורמונליים. יחד עם זאת, שיטה זו אינה תלוייה בגוון השיער או בגוון העור, היא יכולה לשמש כטיפול משלים למטופלים בלייזר והמטופלים אינם מנועים מחשיפה לשמש יום לאחר הטיפול.
עבור קוסמטיקאיות העוסקות בהסרות שיער בשעווה ורוצות להרחיב את תחום עבודתן גם להסרת השיער לטווח ארוך - פשטות הטיפול אינה דורשת השקעה בציוד או בתחזוקה שוטפת. הניסיון מראה כי מושגות תוצאות טובות במספר בודד של טיפולים וללא כאבים.  

פרי עגור הוא מנכ"ל חברת 'N G Clinic'

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים