סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> כחוט השערה
 

 הקיץ בפתח – תקופה חמה להסרת שיער. יופי! עושה סדר בבלאגן - החל מסוגי השיטות הקיימות וכיצד לבחור מערכת מתאימה, ועד טיפים להדרכת הלקוחות לפני, במהלך ולאחר הטיפול, כדי שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת 

ליאת עיני
תחום הסרת שיער פעיל כל השנה ולקראת הקיץ כולם רוצים להיות חלקים, אולם כתוצאה מהחשיפה לשמש, תדירות הטיפולים דווקא מצטמצמת. בשנים האחרונות התחום התפתח מאד, נוספו שיטות חדשות וטכנולוגיות מתקדמות לשוק. למרות יתרונות הדבר, אנשי המקצוע שצריכים לבחור מערכת טובה למכון היופי, שתמשוך לקוחות ותהיה נוחה ויעילה, לעיתים נתקלים בקשיים ובבלבול מסוים לגבי איזו שיטה לבחור ומהי המערכת המתאימה להם ביותר.
סוגים שיטות
השיטות המסורתיות שהשתמשו בהן בעבר, נמצאות גם כיום בשוק במקומות מסוימים או ניתנות לביצוע בבית. השיטות כוללות הסרת שיער באמצעות שעווה או מריחת משחות שונות, חוט וסכין גילוח; אולם, שיטות אלו מצריכות טיפולים ממושכים באופן שוטף. כמו-כן, ניתן להסיר שיער באמצעות אפילציה - שיטה מתקדמת ויחסית ותיקה בשוק. בשיטה זו מחט מוחדרת לאזור זקיק השערה ומועבר זרם חשמלי לשריפת האזור. הטיפול ארוך יחסית, מכיוון שכל שערה מטופלת באופן אישי ולכן אינו מתאים לאזורים גדולים.
בין השיטות המתקדמות ניתן להשתמש בלייזר - השיטה פועלת באמצעות התמקדות של קרן האור על צבעים כהים, במקרה זה שיער בצבע כהה, הבולט אל מול העור הבהיר. לכן הלייזר מתאים במיוחד לבעלי עור בהיר ושיער כהה, ואינו מתאים לבעלי שיער בהיר (בלונדיני או ג'ינג'י בהיר) או עור כהה מאוד. קרן הלייזר הינה קרן אור בעלת אורך גל אחיד. ריכוז האנרגיה בקרן האור מפיק חום ההורס את שורש השערה. הטיפול בלייזר נמשך לרוב מספר חודשים, וזאת מכיוון שצמיחת השיער מתרחשת במחזוריות, כאשר לא כל השערות נמצאות באותו מחזור צמיחה. רופאים או אחיות העובדות בפיקוח רופאי הם היחידים שיכולים להסיר שיער באמצעות שימוש במכשירי לייזר. ברוב המכונים להסרת שיער בלייזר יש צוות רפואי שעבר הכשרה על המכשירים להסרת שיער.
שיטה מתקדמת נוספת היא הסרת שיער המבוססת על הבזקי אור (IPL) אשר מתאימה לאזורים גדולים בגוף. המכשירים להסרת שיער בשיטה זו מקרינים אור על-ידי מנורת הבזק, שלרוב ממולאת בגז קסנון. פיגמנט המלנין, המצוי בשערה ובבסיסה קולט את קרו האור וממיר אותה לחום. אותו חום מבצע את תהליך ההקרשה שגורם להסרת השערה, ומונע את צמיחתה החוזרת.
קרן האור נקלטת ונבלעת בזקיק השערה בזכות המלנין - פגמנט העור, המבטא את צבע העור והשערה. כלומר, אנרגיית אור אשר הופכת לאנרגיית חום שהורסת את שורש השערה. ניתן לעבור טיפול להסרת שיער באינפרא אדום אצל מטפל רפואי מוסמך או אצל קוסמטיקאית שעברה הכשרה לתפעול המכשיר. קוסמטיקאיות רשאיות לבצע טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום (אך לא בקרן לייזר). בשוק ישנן מערכות שונות אשר פועלות בטכנולוגיות הבזקת אור בטווח רחב של אורכי גל.
היתרון העיקרי (במיוחד בישראל) של מכשירי הקרן אור הוא טיפול בכהי עור, לעומת הלייזר שאינו מסוגל לבצע זאת. מכשיר הקרן אור עושה זאת על ידי יצירת מספר אורכי גל שונים. התאמת אורך הגל מתבצעת בהתאם לגוון העור והשיער, לפי סולם פיצפטריק (חוקר עור אמריקאי ידוע), ועל פי הפרשי הגוונים בין העור לשיער. ישנם חילוקי דעות לגבי השיטה הטובה להסרת  שיער - לייזר  או
IPL                                     חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הגורם  החשוב  ביותר בהסרת שיער הוא מיומנותו של המטפל.
לקראת, במהלך ולאחר הטיפול
לפני הטיפול המליצו ללקוחות לא להשתזף למשך כחודש, כוויות עלולות להיגרם כתוצאה מלקוח שמגיע לטיפול כשהוא שזוף מאד. קרן אור לא מבחינה בין פיגמנט של שיער ופיגמנט של עור, ולכן, עור שזוף יקלוט את מירב אנרגיית החום ותיווצר כווייה. מחברת אקטיב נמסר כי בטיפול הנעשה בלייזר או באינפרא אדום יש צורך להדריך את הלקוחות להימנע לפני הטיפול מביצוע הסרת שיער בשעווה, על מנת שבעור יישארו הזקיקים ובהם המלנין הכהה שיספוג את האור, יתחמם ויגרום להרס הזקיק. הסרת שיער צריכה להיעשות בהתאם למטופל הספציפי, מינו, גילו, צבע עורו ומצבו ההורמונאלי. טיפולים אשר יעשו בהתאם למחזורי השיער יניבו תוצאות טובות ויעילות יותר. השלב בו השערה פגיעה ביותר הוא שלב הצמיחה (אנאגן); בשלב זה הטיפול הוא היעיל ביותר. אין להפריז בעוצמה ויש למצוא את נקודת שיווי המשקל הייחודית לכל מטופל בשילוב של עוצמה גבוהה ככל הניתן, מבלי שמגיעים למצב בו יש תופעות לוואי. יש להקפיד על אווירה נעימה ונקיה במכון ולחטא את המכשירים העוברים ממטופל למטופל בגמר כל טיפול.
קובי אמויאל מחברת טל שיר טכנולוגיות, נציגתה של חברת לומניס בישראל אומר כי מומלץ לבצע טסט על שטח האזור המיועד לטיפול יומיים לפני התחלת הטיפול כדי לוודא התאמות. מחברת נובה לייזר נמסר כי מומלץ לעדכן את הלקוחות בהכנה לפני הטיפול בליזר - יש צורך לגלח את האזור המטופל. מומלץ לגלח את האזור 24 שעות לפני הטיפול, כדי לא ליצור גירוי מיותר של העור. יחד עם זאת, במקרה שמדובר באזור שקשה לגלחו לבד (גב למשל), יש להיעזר במטפל בעת הגילוח. בעת הגילוח בבית מומלץ לשטוף את האזור במים פושרים ולסבן בקצף גילוח/סבון. פעולה זו מרככת את השיער ומקילה על הגילוח. בנוסף, רצוי למרוח משחת אלחוש כשעה לפני הטיפול - מורחים שכבה דקה של משחה המאלחשת (מרדימה) את העור ומונעת תחושת כאב או אי נוחות; ולבסוף להסיר את שאריות המשחה שנשארו.
הם מוסיפים כי במהלך הטיפול בלייזר מומלץ למרוח שכבת ג'ל קרה ודקה על העור לספיגת חלק מהאנרגיה ומעבר קל של ידית הטיפול על פני האזור. זמן הטיפול נקבע על פי שטחו; לדוגמא: רגליים מלאות דורשות כ-3 שעות טיפול. לבסוף, יש לנקות את האזור משאריות הג'ל. לדברי אמויאל, במהלך הטיפול יש להנחות את הלקוח/ה להרגע ולהמתין לסיום הטיפול. ניתן להשמיע מוזיקה במהלך טיפול ממושך. בסיום הטיפול ניתן להשתמש בגזות קרות/ביאפין/אלוורה במידת הצורך אצל לקוחות רגישים במיוחד.
נובה לייזר גם מציינים כי פעולת הלייזר כרוכה במידה מסוימת של כאב המשתנה מאדם לאדם ומאזור גוף אחד למשנהו. יש מספר דרכים להפחתת תחושת הכאב, הנפוצה שביניהם היא משחת אלחוש. כמו כן אפשר לאלחש על ידי קירור העור וצינונו. המשחה הנמכרת בבתי מרקחת ללא מרשם רופא היא אמלה (emla) המיוצרת בשבדיה. בארץ קיימים תחליפים שונים יעילים לא פחות. המשחה אסורה לשימוש למי שסובלים מהיעדר אנזים g6pd. בטיפול אחד מותר למרוח עד 30 גרם משחה לפי המלצת היצרן. המשחה מיועדת להפחית את התחושה בעור עד לרמה מינימלית/אפסית. אופן השימוש: מורחים את המשחה בשכבה דקה ומעסים לתוך העור באזור המטופל. מכסים את האזור בניילון נצמד וממתינים כשעה לספיגת המשחה. באזור הפנים ניתן להסתפק בהמתנה קצרה יותר: 20-30 דקות. לפני הטיפול מסירים את הניילון הנצמד, מנקים את האזור בטישיו וניגשים לטיפול.
אמצעי זהירות
לפני שאתם מתחילים להסיר שיער ללקוח, חשוב מאד לבדוק מהו מצבו הבריאותי שלא תגרמו בטעות נזקים בטיפול עקב חוסר ידע על בעיה כלשהי. בקשו מהלקוחות למלא טופס היסטוריה רפואית וטופס הסכמה מדעת. וודאו כי הלקוח עומד בכל הקריטוריונים לקבלת טיפול ואינו משתייך לאף התווית נגד (באמצעות הטופס). כמו-כן, תאום ציפיות עם הלקוח חשוב מאד, במיוחד בתחום זה שקשור לצמיחת שערות.
למעשה עדיף לומר "הפחתת שיער לצמיתות" ולא "הסרת שיער", מכיוון שאין אפשרות להתחייב לכך שכל השיער יוסר לצמיתות. בד"כ תושג הפחתה של כ-80% במהלך סדרת טיפולים.
חשוב לעבוד באופן מדויק ולהשתמש בכללי זהירות, על מנת לבצע טיפול מקצועי ללקוחות. אולם, בכל שיטה ישנם סיכונים מסוימים. לדוגמא, כאשר מחדירים את המחט באפילציה לעור במקום לזקיק, מלבד העובדה שהשערה לא תוסר, אנו גם נגרום נזק ללקוח/ה; ואילו בלייזר קיימת סכנה של כוויות ואדמומיות. משקפי מגן הם אביזר חיוני הן למטופל והן למטפל. חשוב תמיד להחליט על סוג הטיפול לפי מצב הלקוח מבחינת כמות השערות וקצב צמיחתן וחלקי הגוף הרלוונטיים, במיוחד בלייזר או באינפרא אדום. טיפול מתאים יהיה יעיל ויבטיח תוצאות מהירות. סדרת טיפולים מוצלחת אמורה להסתיים בין 6 ל-12 טיפולים (עד שנה וחצי) לכל היותר אצל רוב הלקוחות. ולאחר שהטיפול הסתיים בהצלחה, הזכירו ללקוחות למרוח קרם הגנה לאחר הטיפול, לא להחשף לשמש ולהימנע ממקלחות במים חמים מאוד.
המערכות בשוק
בשוק הסרת השיער יש תחרות גדולה לגבי המכשירים השונים. הלכנו לבדוק מה מציע השוק והנה לפניכם המלצות החברות על יתרונות ויכולות המכשור והשיטה של כל אחת מהן.
טל שיר טכנולוגיות
מערכת אלורה (ELORA) תוצרת חברת לומניס הישראלית (LUMENIS) הפועלת על בסיס טכנולוגית ה-IPL (Iintens pulsed light), אשר פותחה על ידה במקור. המערכת מתאימה לקוסמטיקאיות ומכוני יופי קטנים ובינוניים. בשיטה זאת ניתן להסיר שיער ביעילות וברמה גבוהה של שמירה על בטיחות המטופל. המערכת משמשת ביעילות להסרת שיער ומגוון טיפולי פיגמנטציה ורענון העור (אפליקציה נוספת). בנוסף, היא נוחה, קלה לניוד וידידותית למשתמש. המערכת יעילה במיוחד ברמה הכלכלית מבחינת השימוש בה, ומבחינת הטווח הארוך בכל הקשור לאמינות התוצאות שהיא מאפשרת.
אקטיב
מכשיר ה-OPTIMA-518 מתחום מכשירי ה-GEM-IPL הינו מכשיר חזק, אשר מגן על העור ועובד ברצף פולסים. הוא מצטיין בעבודה על עור כהה ושיער עמוק, חידוש העור ופיגמנטציה. כמו-כן, ישנה עלות תחזוקה מינימלית של הטיפולים.
אקטיב פיתחה את טכנולוגיית ה-GEM למכשירים העובדים באינפרא אדום. הטכנולוגיה המוטמעת כיום באופן ייחודי במכשירים מתוצרת החברה, מאפשרת ריכוז אנרגיית האור מתחת לפני העור, ובכך נמנעת מחימום יתר של פני העור ומתופעות לוואי. כמו-כן, היא יוצרת טיפול מהיר ויעיל. הטכנולוגיה מאופיינת בפולס קצר ובקצב העברת האנרגיה גבוה, דבר הגורם לקואגולציה מהירה ובלי שקצות העצבים חשים במתרחש.
פרומדיקל
המשווקת בלעדית את מערכת ה'בימקס' (Beamax) להסרת השיער והצערת העור על-פי טכנולגיית האור. השיטה מאפשרת מגוון רחב של שימושים במכשיר אחד. המערכת מסופקת עם שני ראשי הפעלה דינאמיים, הניתנים להחלפה בהתאם לסוג הטיפול הנדרש. כל אחד מראשי המערכת מגיע ל-40,000 פולסים, דבר המבטיח אורך חיים רב. בקרוב ישווק ראש דינאמי חדש למכשיר, המיועד לטיפול בנגעי האקנה. ראש הטיפול החדש מותאם למערכת, והוא יצטרף לשני ראשי הפעלה הקיימים במערכת. החברה הישראלית 'שארפלייט' (Sharplight Technologies), היא האחראית על פיתוח המערכת.
אלקטרו-קנול
המכשיר להרחקת שיער 'קנולאפיל סנסור בלנד אוויר' ממוחשב, פועל בכל השיטות: בלנד, פלאש ותרמוליזה. ישנה הפעלה אוטמטית על-ידי חיישן ואין צורך בלחצן יד או בדוושת רגל. ישנו משב אוויר לקירור מקום חדירת המחט. המכשיר כולל: 30 תוכנות עבודה קבועות בזיכרון על-פי בחירה ומתאים גם לטיפולי קופרוז.
מד-אופ
דרמו פלשSX-513c  הינו מכשיר מקצועי טיפולי הפועל בשיטת הבזקי אור טרמיים. למכשיר שלוש תוכניות המשמשות לטיפולים הבאים: הסרת שיער, טיפולי רגו'וונשיין וטיפול באקנה.
ראשי הטיפול של המכשיר עשויים מקרמיקה ומעבירים את אנרגית הטיפול בשיטת  NCPLÔ היחודית, ללא מגע עם אזור הטיפול ובלי שימוש בחומרים נוספים. המכשיר מבוקר על ידי מחשב עם תצוגת LCD, בעל יעילות רבה, פשוט ונוח להפעלה.
בי-מד
E-STYLE הינו מכשיר רב יישומי, המשלב בתוכו מגוון רחב של אפליקציות המבוצעות בטכנולוגית ה- ELOS. האפליקציה להסרת שיער משלבת שני סוגי אנרגיה - אנרגית אור ואנרגית חשמל (RF), ומאפשרת טיפול בכל גווני העור ובכל סוגי וגווני השיער. בשל פעילותה של הטכנולוגיה ישירות על זקיק השיער, ובשל מיקוד של עצמת אנרגיה גבוהה, הטכנולוגיה מצליחה למגר גם שיער דק הנושא מעט מפיגמנט המלנין.
נובה לייזר
מכשיר ה- ARIA SHRפועל בטכנולוגיית SHR. טכנולוגיה זו מאפשרת העברת אנרגיה אופטית דרך רקמת העור החיצונית (אפידרמיס) וספיגתה ברקמת העור הפנימית, תוך כדי חימום מבוקר ויעיל של איזור המטרה (זקיק השערה) וזאת בשני אופנים: כללי: (כלי דם) ובררני: (מלנין). המכשיר מאפשר טיפולים נוספים מלבד הסרת שיער והם: טיפול בכתמים, כלי דם, אקנה טיפול בקמטים ומיצוק העור.
בחירת מערכת
כאמור, ישנו היצע גדול ולעיתים הוא מקשה על אנשי המקצוע להחליט איזה מכשיר מתאים לכם ביותר. המחירים בשוק נעים בין 65 אלף ש"ח ל-75 אלף ש"ח לא כולל מע"מ, למכשירים שאינם לייזר מתאימים למכונים קטנים ובינוניים, ויכולים להגיע גם ל-70 אלף דולר למכשיר לייזר. עלות מכשירים לאפילציה הינה 5,500-11,500 ש"ח. ישנם גם מכשירים המשלבים מספר טכנולוגיות המגיעים ל-150 אלף דולר למכשיר. ישנם מכשירים שהמחירים הגבוהים שלהם נועדו למלא צרכים שיווקיים בלבד, ולאו דווקא את הצורך האמיתי. רגע לפני שאתם עושים סקר שוק, להלן כמה עצות חשובות מהמומחים:
יורם קנול מחברת
אלקטרו-קנול מדגיש כי אחריות ושירות מומלצים לכל מכשיר חשמלי באשר הוא. לדברי קובי אמויאל מחברת טל-שיר, יש לשים לב למספר פרמטרים: ראשית, מי החברה היצרנית ומהו הניסיון והיכולות שלה בתחום. שנית, ותק המכשיר בשוק - מכשיר אשר לא נמצא בשוק לפחות שנתיים, לא ניתן לומר עליו הרבה מבחינת תוצאות הטיפולים. כמו-כן, יש לבדוק את המכשיר ורמת הצלחתו ואת השירות הניתן מהחברה ללקוחותיה (לקוחות קיימים הם משתמשים אובייקטיביים). שימו דגש על קבלת אחריות ואמינות". עוד הוא אומר, כי "יש צורך לבדוק את נוחות שימוש וניידות של המכשיר בתוך ומחוץ לחדר הטיפולים. בנוסף, רצוי מאוד שלמכשיר יהיו אפליקציות טיפול נוספות, לדוגמא - טיפול בכתמי שמש, כתמי גיל, קופרוז ועוד, זאת כדי להגדיל את היעילות הכלכלית מהמכשיר מצד אחד, ולאפשר ללקוחות לקבל מגוון של טיפולים באותו מכון מצד שני". לדבריו, "צריך לזכור שמדובר בהשקעה שיש להחזירה ולא בהוצאה, לכן יש לבחור מערכת מתאימה שניתן יהיה להחזיר את העלות הראשונית שלה מהר ככל האפשר, ולאחר מכן לשמור על מתח רווחים גבוה לאורך זמן. הדבר תלוי במחיר הראשוני של המערכת, עלות השימוש השוטף, כמות ואופן זרימת לקוחות חדשים למכון (שיווק)".
בחברת אקטיב ממליצים לכם לא להקשיב לדברי אנשי השיווק ולבחון תוצאות אמת אצל קוסמטיקאיות המשתמשות זה מכבר במכשירים. חשוב לבחון את היעילות, את כמות תופעות הלוואי, עלות המכשיר ועלות החלקים המתכלים (מנורה למשל שבחלק מהמקרים תחייה מספר פולסים קצר ותעמיס על עלות ההפעלה של המכשיר). כמו-כן, בחנו את הזמן בו החברות קיימות בשוק ואת השירות והגב אותו הן מעניקות ללקוחות שרכשו מכונות מתוצרתן.
חשוב לזכור, כי מדובר בכלי עבודה ובו תלוי המוניטין של המכון. בחירה בכלי הטוב ביותר תגדיל את הצלחת המכון ואת שביעות הרצון של המטופלים. משך חיי מנורה ארוך אומר שהמכונה תוכל לשרת יותר מטופלים, בלי הצורך בשירות ובהשבתת המכונה. בנוסף, מחיר טוב הנובע ממכונה יעילה תמיד יעזור להרגשה הטובה של המטופלים. זאת כמובן לאחר שברור כי מדובר במכשיר המביא לתוצאות ואינו גורם לתופעות לוואי.
אמויאל מוסיף, כי "הכי חשוב הוא לזכור שמוצרים מוצלחים בתחום הקוסמטיקה הם אלו שמחזירים אלינו את הלקוחות, וזה גם מה שמביא לקוחות חדשים למכון לאורך זמן. מוצרים אלו ברוב המקרים תלויים באופן ישיר בתוצאות שמקבלות הלקוחות בתמורה לכסף שהם משלמים. תוצאות טובות מאפשרות פרסום יעיל מפה לאוזן והוספת טיפולים מעבר לטיפול הראשון שקיבלו המכון. בתחום הזה תוצאות טובות מתקבלות לאחר סדרת טיפולים שמתחילה ומסתיימת לאחר דילול שיער של עד 80%, וכמו כן על התוצאות להחזיק לטווח הארוך".
מה הלאה?

לא קיימת כיום פריצת דרך טכנולוגית אשר שינתה את פני השוק, פרט למכשירים חדשים הפועלים על בסיס טכנולוגיות דומות לאלו הקיימות כבר שנים רבות. קנול אומר, כי "החידושים כוללים: מכשירים ממוחשבים עם תוכניות מותאמות בהתאם לסוג השיער, והזרמת משב אוויר קר לאזור החדירה לשם שיכוך הכאב". לדברי אמויאל, "ישנם מכשירים חדשים אשר בעיקר מבטיחים שינויים שלכאורה מצפה להם השוק, לדוגמא טיפול ללא כאב, אך בדרך כלל ההבטחות מתמסמסות להן לאחר שמסתבר שאין להן כל כיסוי ברמת התוצאה". לדבריו, "השיפור בקבלת תוצאות הטיפולים הוא זה שיקבע את רמת החידושים והשינויים האמיתיים בשוק. אח"כ ניתן לדבר על רמת הכאב הנסבל, שחשובה גם כן, אך קודם כל תוצאות. הרי זאת הסיבה שבגללה הלקוחות משלמים. בסופו של דבר, אף אחד לא מגיע למכון כדי לקבל עיסוי ממכשיר להסרת שיער".

תמונה: באדיבות 'שייסדו' 

         הקלק כאן - לפרסום חינם של מודעת דרושים ביופי!        

       הקלק כאן - לקבלת חדשות ועדכונים חינם למייל שלך       

        הקלק כאן - לשאול, להעיר ולדסקס בפורום האתר          


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים