סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> התפרעות מופשטת על הציפורניים
 
מהפכה בעולם הנייל-ארט: מה שהיה מוקפד ומדויק כל כך - הופכת למופשטת בלתי מחייבת בה הכל מותר ואפשר– מעכשיו כולן יכולות

 
אמי טאווס 
"אבסטרקט" הוא מופשט, כלומר - אמנות אבסטרקטית היא אמנות בה הדגש הוא על ביטוי של ערכים אמנותיים כמו צורה, קומפוזיציה, צבע ומרקם, ולא על אובייקטים דווקא. אם בעבר אמנות קישוטי הציפורניים הייתה מתמקדת בדיוקם של פרטים כגון, פרחים, פרפרים, צורות גיאומטריות גרפיות בדיוק מופלא כעת ניתן לתת דרור לצורה ולצבע. 
 
לצייר אבסטרקט זה לצייר אווירה
 
בעולם האמנות ציור אבסטרקט נקרא גם ציור אוירה בשל האווירה שהוא משרה על הצייר, או בחלל בו הוא מוצג. ההבעה הרגשית של היוצר, העומדת במרכז האמנות המופשטת, האבסטרקטית, משפיעה גם על הצופים בה בצורה רגשית, גם אם לא תמיד כפי שהתכוון היוצר. התוצאה משרה אווירה מסוימת ומכניסה את הצופים בה,  להלך רוח מסוים. 
מקורה של האמנות המופשטת הוא בתחילת המאה ה-20 בעבודתו של הצייר ואסילי קנדינסקי אשר העמיד את ביטוי הרגש, בעזרת מחוות ציוריות, כערך העליון של האמנות. ציוריו שאבו מן הצורות בטבע והיוו מעין הפשטה ציורית שלו. את ציוריו השונים כינה קנדינסקי בשם 'קומפוזיציות' בכך שאף הדגיש את הניסיון שלו לנתק את הציורים ממקור ההשפעה הוויזואלי שלהן ולהשאיר אותם כחיבור ויזואלי של מרכיבים שונים. 
צירוף של צורות, קווים וצבעים הנטולים כל משמעות וכוונה מאפיינים את האופן המופשט האמנותי בעלי ערך  אסתטי כשלעצמם. קיים ניתוק מוחלט מעולם התופעות ולא ניתן לזהות ביצירות המופשטות פרטים בעלי משמעות. אפשר להבחין בשתי מגמות קוטביות כלליות הסגנון בעל הקצוות החדים והמוגדרים בדומה  לצורות גרפיות בעלות גימור מוקפד ומלוטש  והסגנון החופשי האינטואיטיבי וי יותר שהוא בלתי מהוקצע, גולמי ומאופיין בתעוזה. 
 
העיקר הצבע
 
משמעות האמנות המופשטת היא בעיקר הצבעים המתפשטים במרחב. בחירת הגוונים הנכונים יכולה בהחלט להעניק אווירה מתבקשת לרגשות שונים. גוונים בהירים ופסטלים יעניקו תחושת רכות נעימה בעיני המתבונן, גוונים כהים וקודרים בהחלט ישדרו תחושת מסתוריות אפלה או לחלופין מראה קודר ועגמומי, בניגוד לצבעים נועזים של צהוב , כתום, אדום, ירוק וכחול שימשכו תשומת לב בשל אנרגטיות תוססת.
היכולת ליצור באמצעות שילובי צבע שונים צורות או לחילופין רקעים אבסטרקטים בעלי משמעות שונה  ללא כל דיוק או הקפדה על יצירת צורה או העתקה של אובייקט מאפשרת יכולת יצירה חופשית ללא כל מגבלה.
חמימות ואור יעניקו שילובי גוונים של צהוב, אדום, כתום בדרגות כהות בהירה לעומת שילובי גוונים של אפור, כחול, ירוק ושחור אשר ייצרו תחושת קרירות לעיתים עד מראה קפוא. 
 
הגליטרים תוסף מבורך ליוקרה 
 
בעבר השימוש בגליטרים היה מקובל והשתלט על כל חלקת ציפורן נקייה. לעיתים באופן מוגזם עד למראה כמעט 'גרוטסקי', נלעז ואפילו מגוכח.  מאוחר יותר אף הוצאו לקים עמוסי כל טוב מנצנץ ובוהק שנמרחו בהנאה גדולה ושלובו על שטחי הציפורניים.  עם השנים השימוש בם הלך וקטן ובאו לידי ביטוי בנגיעות קלות במיוחד ביצירות אמנות מניאטורית על הציפורניים אשר העניקו הבזקים מנצנצים קלים מאד רק לתשומת לב. 
האמנות המופשטת על הציפורניים ההולכת ותופסת תאוצה כטרנד מוביל בשנה האחרונה, מאידה על התפתחות של מגמה כללית בענף הציפורניים כאילו מבקשת להתקרב לאופנת הגראנג' או כפי הידועה בכינויה אופנת הרחוב. הכל מותר ולא מחייב. 
קווי הציפורניים הלכו והתקצרו באופן מוקצן לעיתים ראינו כי הקצה החופשי בא לידי ביטוי במילמטר עד שתיים בלבד והקו הפשוט והפרקטי תפס מקום של כבוד. הציפורניים היו צבועות בגוון לק אחיד ולעיתים רק אצבע אחת או שתיים (הקמיצה והזרת) ציפורניהן נצבעו בגוונים שונים או בקישוטים מופשטים כאילו מנסות לשמור על מראה מורד ובלתי מאופק כיאה לאופנת הגראנג'.
את השינוי המרענן המציין ניגודיות קוטבית בין מראה אבסטרקטי של ערבובי צבע על הציפורניים עם נצנוצי גלאם יפים הם תוספות של גליטרים שחוזרים בגדול. אל החגיגה המופשטת הבלתי מוקפדת על הציפורניים מצטרפים נגיעות של אבקות גליטר המשדרגות את המראה ויוצרות מלוא תושמת לב.  אם בעבר ציפורניים מפוסלות פרחים, פרפרים או כל דבר אחר, אשר יצרו גובה לציפורן  לא עוד. השמירה על מראה שטוח של הציפורן אחיד וחלק נשמר אבל בכל זאת יוצר פרספקטיבה ועומק קל. 
הגליטרים אף הם עברו שינוי של ממש ואלה שהיו נמסים או מאבדים את צבעם במגע עם טופ-קוט מוצעים כיום גליטרים  (כדוגמת LECIENTE) המבטיחים את יציבות הצבע. כל טכנאית ציפורניים יכולה לספר על הקושי העצום בלהסיר גליטרים מהדור הישן מהציפורניים, לא אחת זה מהווה שיקול להשתמש בהם. הגליטרים מהדור החדש המוצעים בשוק מבטיחים הסרה קלה ונוחה.
חברות הלק המובילות, המעורבות בעולם האופנה ולוקחות דרך קבע בתצוגות המתקיימות בבירות האופנה ובשבוע האופנה בניו-יורק, משלבות קישוטי אבסטרקט לצד קישוטים גרפים בשילוב אבקות גליטרים דרך קבע בשנתיים האחרונות. המהפכה כבר כאן. ההתפרעות המופשטת בתחום הנייל ארט מזנקת אל קדמת הבמה ומאפשרת לכולנו להיות יצירתיים ללא כל קשר לכשרון אחיזת המכחול. 
 
אמי טאווס מנהלת מקצועית  CND ישראל 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים