סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> רפואה אסתטית: לחדש נעורנו כקדם
 
הטכנולוגיות המרכזיות לעיצוב רפואי אסתטי: הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית, וטיפולי לייזר מתקדמים להצערת העור
 
דר' אודי בר
מקצוע הרפואה האסטטית - כינוי בינלאומי  לטיפולי מרפאה שאינם כרוכים בהרדמה או ניתוח, עבר תהפוכות של ממש במהלך 15 השנים שעברו  מאז לידתו.
את תחילת התהוותו של מקצוע הרפואה האסטטית אפשר לציין בשנת 1998 עם השקתו  של חומר מילוי ראשון שהניב תוצאות אסטטיות למדי ובטוחות יחסית ובהמשך עם הענקת אישור ה-FDA  בתחילת שנות האלפיים לטיפולי הבוטוקס להרפיית קמטי הבעה. 
מאז ועד היום פותחו חומרי מילוי מתקדמים ובטוחים הרבה יותר ומילוי קמטים הפך עניין שבשגרה וגם טיפולי הבוטוקס הפכו בינתיים לטיפול האסטטי הנפוץ ביותר בעולם.
מספר המטופלים הנכנסים למעגל המשתמשים בשירותי הרפואה האסטטית גדל מדי שנה ויחד עימו נדחקת עוד ועוד תקרת הזכוכית של הצלחת הרפואה האסטטית בשחזור יפי הנעורים, לעיתים, טוב יותר מהנעורים עצמם.
כיום, עם התקדמות המחקר והטכנולוגיה העולמיים לצד השקעות פיננסיות  הולכות וגדלות בתחום רפואה משגשג זה, נאספות מדי שנה תגליות חדשות המרחיקות עוד ועוד את הקצה במאבק בהזדקנות העור.
כיום בידי הרפואה האסטטית כלים חדשים המאפשרים לראשונה להביא  להצערה אמיתית של רקמת הדרמיס לצד רטקסטוריזציה  של האפידרמיס כמו גם לבנות קימורי לחיים, סנטר או רקות בדיוק של מילימטרים לשמירת ההרמוניה הטבעית והנינוחה של הפנים.
הטכנולוגיות המובילות
שתי הטכנולוגיות המרכזיות המאפשרות לנו את דחיקתו הנוספת של הגבול בדרך אל המושלם הן: הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית, טיפולי לייזר מתקדמים להצערת העור.
הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית
כיום, קימורי הלחיים הניתנים לעיצוב מדויק וטבעי הפכו למוטיב יופי מרכזי בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. הנהייה אחר הדגשת עצמות לחיים כמו גם הרחבתן למימדים חדשים, הביאו אחר חיפוש מתמיד בחומרי מילוי וטכניקות הזרקה מגוונות כדי להשיג את מירב התוצאות האסטטיות.
טכניקות עבר המבוססות על הזרקת כמויות גדולות באופן חד פעמי של חומצה היאלורונית  באמצעות קנולה-קשית גמישה, או על ידי מחט עבה אינן עומדות עוד בדרישה לביצוע תיקונים מורכבים בפנים יחד עם שמירה מוחלטת על המראה הטבעי בכל מימיקה, הבעה או זווית תאורה. 
למשל, הזרקה חד פעמית ללחיים של בולוס (כמות גדולה) של חומצה היאלורונית עלולה להיראות כגוש נפרד בעת החיוך או לעיתים אפילו לשנות את מיקום החומר המוזרק ובכך לפגוע במראה הפנים הכללי.
החידוש:
ממש בשנים האחרונות פותחה ושוכללה לכדי שלמות טכניקת הזרקה ייחודית המאפשרת הזרקה טיפתית של   חומצה היאלורונית לרקמות הדרמיס וההיפודרמיס העמוקות ומעניקה לרופא את היכולת לבצע את עיצוב והדגשת הלחים באופן יצירתי אך מדוד ומבוקר ובדיוק מקסימאלי.
השליטה בתהליך ההזרקה היא כה גדולה עד כי התוצאות הסופיות יכולות להתקבל גם בשיתוף  עם המטופל/מטופלת ולנוע בין מראה מרומז למעוצב למשעי.
מעבר לדיוק ויכולת העיצוב הטמונה במילוי טיפתי והדרגתי של לחיים או סנטר נסוג, הזרקה טיפתית זו שומרת על   גמישות העור הטבעי  ואינה ניכרת לעין באף אחד מסוגי התאורה הקיימים. 
טכניקה זו היא המרכזית כיום בקרב רבים שחקנים ושחקניות כמו גם פוליטיקאים ואישי ציבור אמריקאים אשר מחויבים לשמור על מראה "טבעי" ונבדל מהמראה ה-"פלסטי" והזול של כוכבי סדרות הריאליטי.
הזרקת החומצה ההיאלורונית בטכניקה עדינה זו מאפשרת תיקון של כל סימני הגיל, לרבות שקעים בלחיים או קמטוטים מעל לשפה העליונה או "עור- תפוז" בסנטר וכיוצ'ב הפוגמים כולם בהחזרת האור משטח פני העור ובכך יוצרים את מראה מבוגר ועייף. 
טיפולי לייזר
בארצות הברית השימוש בטכנולוגיות לייזר מתקדמות הפכו מזה כבר לשיטת טיפול המועדפת ונחשבים כיום לאמצעי הפופולארי ביותר לביצוע טיפולי פילינג עמוקים.
טיפולים אלה מחליפים כיום בבטחה את טיפולי העבר כגון הפילינג הכימי העמוק אשר היה מקובל בשנות השמונים והתשעים וגם מחליפים את טיפולי הדרמברז'יון- שיוף מכני של העור, אשר גם הוא נחלת העבר. 
 בטיפולים ישנים אלה מדובר היה בפרקי החלמה ממושכים של שבועות רבים וכן מדובר היה בפרוצדורה כואבת מאוד הכרוכה באשפוז בד'כ ועם סיכונים רבים בצידה כגון : הצטלקויות, זיהומים והופעת היפופיגמנטציה- העור היה נותר לבן לעד ללא יכולת לשחזר את ייצור המלנין הטבעי. עובדה שייצרה למטופלות מראה סינטטי ותלות קבועה בתכשירי בסיס וזאת בגלל הרס מלא ובלתי הפיך של כל התאים בדרמיס האחרים על ייצור המלנין- המלנוציטים.
החידוש:
טיפולי הלייזר המשמשים כיום לטיפולי הפילינג העמוק שומרים על יכולת רקמת העור לשחזר את ייצור המלנין ומבטיחים את שובו של גוון העור הטבעי- רק נטול קמטים וחלק יותר. תוצאה זו מתאפשרת בזכות השמירה על חלק מן המלנוציטים בעור- המשיבים את גוון העור הטבעי בהדרגה לאחר הטיפול.
 טיפולי הלייזר החדישים מאפשרים כיום לא רק לבצע טיפולי פילינג מלאים, אלא גם להביא לעלייה הדרגתית בצפיפות רקמת החיבור בשכבות העור העמוקות כמו גם להביא רטקסטוריזציה של ממש של פני העור באופן קבוע וממושך באופן שנדמה היה דמיוני רק לפני מספר שנים.
קרני הלייזר הן למעשה קרני אור מקוטב אשר מכילות בחובן אנרגיה רבה. באמצעות שליטה מלאה באורך ועוצמת קרני הלייזר ניתן להביא להחלקה מבוקרת ושיוף של עור הפנים ולהביא לשיפור פרוגרסיבי של מרקם העור, להחליק צלקות אקנה ישנות, כתמי גיל ופיגמנטציה ואפילו נקבוביות מורחבות וכלי דם מורחבים מצידי האף ובלחיים. 
כל טיפולי הלייזר הם קצרים ואורכים דקות בודדות בד"כ, הם אינם כרוכים בכאב או אי נוחות וגם אינם מחייבים תקופות החלמה .
 למעשה, ברובם מתאפשרת חזרה מיידית לשגרת יום.
שילוב זה של הבהרת כתמי גיל ושמש לצד החלקת טקסטורת העור יחד עם מילוי מקומי ומבוקר של חומצה היאלורונית בהזרקה טיפתית במקומות הזקוקים לכך מביא לחידוש דרמטי של חזות הפנים באופן הנראה טבעי לחלוטין ועם זאת מושלם ומוקפד מאי פעם בעבר.
 
 
דר' אודי בר, יועץ מומחה לתוספי תזונה ורפואה אסתטית
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים